:: Školský rok 2019/2020

Vianoce v Ruskom centre 2019

Ruské centrum navštívili aj naši najmladší žiaci druhého stupňa, ktorí sa v tomto školskom roku začali učiť druhý cudzí jazyk. Piataci v tomto predvianočnom čase absolvovali prezentáciu a tvorivé dielne pod názvom Vianoce. Žiaci sa dozvedeli o zvykoch a tradíciách v Rusku a porovnávali ich s tými na Slovensku. Obohatili si svoju slovnú zásobu, zaspievali vianočnú pesničku o jedličke a vytvorili si krásne vianočné pohľadnice. Do tých si už samostatne dopísali prianie po rusky a pozdravy tak mohli darovať svojim blízkym. Keďže nedávno chodil Mikuláš a neobišiel ani Ruské centrum Prešovskej univerzity, nechal našim malým rusistom milý darček v podobe sladkého prekvapenia, ktoré slúžilo ako odmena za skvelo vykonanú prácu. Žiaci po opustení priestorov Ruského centra nešetrili slovami chvály, dúfajúc, že sa tam ešte tento školský rok prídu pozrieť.

Mgr. Martina Mikitová

19.12.2019 00:00