:: Školský rok 2019/2020

Rozlet 2020

Opustiť priestory školy zo dňa na deň a prejsť na iný typ výučby nebolo pre žiakov a učiteľov ľahké. Obzvlášť ma mrzelo, že sa už nebudeme môcť zoči-voči rozprávať o prečítaných knihách a o našich literárnych ambíciách v rámci zapájania sa do súťaží tvorbou poviedok či básní. Predsa len, mnohé impulzy na tvorbu nám ponúka práve kontakt s inými osobami alebo prostredím. Napriek tejto situácii sme sa so žiakmi nevzdali a rozhodli sa prostredníctvom online konzultácií zapojiť do literárnej súťaže Rozlet 2020, ktorú vyhlásilo Literárne umenie, občianske združenie, na svojej webstránke. Do súťaže sa zapojili 4 žiačky, pričom všetky boli za svoje texty nejakým spôsobom ocenené. Súťažné príspevky ohodnotila odborná porota, ale zároveň bolo vyhlásené aj online hlasovanie.

V kategórii 13.-14. r. – próza získala v online hlasovaní žiačka Hana Vorobelová (8.A) 3. miesto. V kategórii 15.-16. r. – próza získala v hodnotení odbornou porotou žiačka Ili Ivančová (9.A)  1. miesto, žiačka Nevena Kraviarová (9.B) 2 miesto a v kategórii 15.-16.r – poézia žiačka Zuzana Džačárová (9.B) 3 miesto. Tieto tri žiačky získali v rovnakej kategórii v online hlasovaní taktiež umiestnenia, a to :

Nevena Kraviarová  1. miesto

Ili Ivančová  2. miesto

Zuzana Džačárova   2. miesto

Žiačkam blahoželám a verím, že tieto úspechy nebudú posledné

Mgr. Nikola Varcholíková

02.06.2020 06:00