:: Školský rok 2019/2020

Plavecký výcvik 2019

Plávanie patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné aktivity a najpopulárnejšie olympijské športy. Ide o ideálnu aktivitu, ktorou udržujeme telo fit po celý život. Zabezpečuje komplexný rozvoj celého tela - zlepšuje držanie tela, znižuje škodlivé účinky stresu a pozitívne ovplyvňuje kvalitu života. A teraz to vedia aj naši tretiaci. Druhý decembrový týždeň absolvovali  dlho očakávaný plavecký výcvik na ZŠ Mirka Nešpora.

Žiaci boli rozdelení do 4 skupín podľa doposiaľ nadobudnutých  plaveckých zručností. Pod vedením výborných učiteľov plávania Mgr. Zuzany Milej, Mgr. Mariána Feríka, Mgr. Jany Augustínovej a Mgr. Jany Zánovej  sa žiaci naučili adaptovať na prostredie bazéna, orientovať sa nad a pod hladinu vody, splývavé polohy, výdychy do vody, potápanie, skoky, manipuláciu s plaveckými pomôckami a niektoré základné plavecké lokomócie. Vďaka profesionálnemu prístupu učiteľov sa z neplavcov behom týždňa stali plavci, pokročilí zdokonalili techniku a opäť posunuli svoje hranice. Za svoje výkony boli patrične odmenení diplomom.

Mgr. Iveta Rennerová

17.12.2019 00:00