:: Školský rok 2019/2020

MEDZIRIADKY 2020

Určite ste už neraz zahliadli v televízii nejaký film, ktorý bol natočený na základe biografie či autobiografie známeho spisovateľa. Kedysi boli tzv. literárne alebo čitateľské kluby bežnou súčasťou spoločnosti, organizovali sa veľmi často a taktiež vo všeobecnosti bol o knihy väčší záujem. Teraz mládež vystriedala knihy skôr za počítačové hry alebo televíziu. Je však medzi nami stále dostatok čitateľských nadšencov, o čom svedčí aj zapájanie sa našich žiakov do literárnych súťaží.

Súťaž Medziriadky otvorila začiatkom kalendárneho roka 2020 svoj 11. ročník. Táto súťaž je výnimočná tým, že približne 50 najlepších účastníkov nie je iba pozvaných na slávnostné vyhodnotenie, čaká ich koncom augusta týždenný pobyt na Duchonke, kde budú môcť práve prostredníctvom dialógov o literatúre načerpať množstvo skúseností a posunúť sa o niečo ďalej vo svojej tvorbe.

Spomínaný letný tábor čaká tento rok už druhýkrát v poradí aj našu žiačku Nevenu Kraviarovú (9.B), ktorá svojou poviedkou zaujala porotu natoľko, že sa ju naň  rozhodli pozvať. Tento rok bolo do súťaže odoslaných spolu 455 príspevkov, takže to Nevenka vôbec nemala ľahké. Ale svojím svojským štýlom písania, v ktorom nikdy nechýba humor, porotu presvedčila.

Žiačke želáme krásny pobyt a prajeme veľa ďalších úspechov

Mgr. Nikola Varcholíková

18.06.2020 00:00