:: Školský rok 2019/2020

Medzinárodný deň školských knižníc 2019

Dňa 28.10.2019 sme na našej škole oslávili Medzinárodný deň školských knižníc. Tohtoročnou témou bolo: „Inšpirujúci žiaci, tvorivá myseľ: 145. výročie narodenia Jozefa Gregora Tajovského“.

Deň sme začali 15 minútovým čítaním v triedach a rozprávaním na danú tému. Na chodbe nám medzitým pán učiteľ Semančík pripravil krátky film o exkurzii v Tajove, na ktorej bol s deviatakmi: Tajov - rodisko Jozefa Gregora Tajovského. Žiačky 9.ročníka potom bližšie porozprávali každému, kto sa pri nich pristavil vlastné zážitky z exkurzie a aj niečo zo života J.G.Tajovského. Hneď vedľa nich, na hlavnej chodbe, boli nástenné noviny s podobizňou  J.G.Tajovského a reportami žiakov z exkurzie z Tajova a z prečítaných diel od autora. Autorkou týchto nádherných novín je pani učiteľka Varcholíková, ktorá každý zážitok žiakov vlastnoručne vpisovala do nástenných novín.

Od 2.vyučovacej hodiny sa žiaci 8.B triedy pod vedením pani učiteľky Pappovej predstavili v dramatizácii Ženský zákon vo všetkých triedach VII. ročníka, pretože sa v tomto školskom roku budú venovať tvorbe Jozefa Gregora Tajovského. Tretiaci a štvrtáci postupne od 2.vyučovacej hodiny navštívili školskú knižnicu, kde sa im predstavili ,,Danka a Janka“ (žiačky 7.B) s prezentáciou o autorke Márii Ďuríčkovej, ktorá oslávila v septembri 100.výročie narodenia. Žiakom bol predstavený život autorky a tvorba. Tí pozornejší boli v závere pri kvízových otázkach odmenení sladkosťou a pochvalou.

Žiaci celej školy mali možnosť zapojiť sa do podujatia MDŠK tým, že prídu prezlečení za svoju obľúbenú rozprávkovú postavu a druhou možnosťou bolo nakresliť pekný obrázok o príbehu, ktorý práve čítajú. Vďaka mnohým nadšencom a čitateľom sa po chodbách našej školy prechádzalo 28.10. niekoľko zaujímavých rozprávkových postáv. A takisto vďaka mnohým nadšencom a čitateľom vznikla prvá kniha Kúpeľná 2 číta..., ktorá obsahuje 90 strán nádherných a zaujímavých obrázkov z rôznych kníh. Všetkým nadšencom a čitateľom veľká vďaka.

Za spoluprácu ďakujem všetkým učiteľom, ktorí sa do projektu zapojili a pánu učiteľovi     Mgr. Marošovi Semančíkovi, kameramanovi a fotografovi v jednej osobe, ktorý nám tento pekný deň zaznamenal.

Školský knihovník

05.11.2019 00:00