:: Školský rok 2019/2020

Lyžiarsky výcvikový kurz 2020

Lyžiarsky výcvikový kurz bol uskutočnený formou 5-dňového pobytového zájazdu v krásnom prostredí Ski  Telgárt pod Kráľovou Hoľou.Zúčastnilo sa ho 59 žiakov 7.ročníka pod vedením Mgr.Milej,Mgr.Feríka,Bc.Vardžíkovej,Mgr.Purdeša.LVK prebiehal za výborných snehových a poveternostných podmienok.Žiaci boli rozdelení do 4 družstiev podľa výkonnosti.Počas výcviku žiaci pracovali podľa plánu dňa,pokynov inštruktora,plánu tématického celku lyžovanie. Žiaci začiatočníci zvládli základné učivo a pokračovali pri osvojovaní si prívratných a znožných  oblúkov,žiaci mierne pokročilí lyžiari si osvojovali základy carvingvého lyžovania,ktoré sa stáva trendom súčastnosti v zjazdovom lyžovaní.Prax sa prelínala s teoretickými poznatkami,prezentáciami,vytvorenými žiakmi na tému zimné športy.Inštruktori družstiev  predviedli počas celého týždňa  svoje pedagogické majstrovo,čoho výsledkom bol vo štvrtok popoludní  záverečný pretek žiakov rozdelených do dvoch kategórií:začiatočníci a mierne pokročilí.Súčasťou pobytu bol aj bohatý večerný animačný program,diskotéka.Záver LVK patril vyhodnoteniu, odovzdaniu cien víťazom slalomového preteku,vyhodnotená bola tiež čistota na izbách.Cieľ LVK bol splnený.

Mgr.Zuzana Milá

24.02.2020 00:00