:: Školský rok 2019/2020

JAZYKOVO-PLAVECKÝ KURZ 2019

V dňoch 14.10. - 18. 10. 2019 v krásne jesennom prostredí  Staroľubovnianskych kúpeľov absolvovali žiaci 6. ročníka jazykovo-plavecký kurz, ktorého cieľom bolo rozšíriť slovnú zásobu žiakov, ako aj ich komunikačné schopnosti, rovnako zdokonaľovať sa v rôznych plaveckých spôsoboch. Pod vedením Mgr. Jany Pavlíkovej, Mgr. Zuzany Milej, Mgr. Mariána Feríka a Mgr. Lenky Kušnírovej, žiaci prežili týždeň, ktorý bol bohatý na slovíčka, plávanie, ale aj zábavu a hry.

Zdokonaľovací plavecký výcvik prebiehal formou  5 dňového pobytu v krásnom prostredí Ľubovnianskych kúpeľov. Vyučovanie prebiehalo denne v dvoch 120 min. blokoch. Ráno od 9.00hod., popoludní od 14.00hod..Cieľom praktickej časti v bazéne bolo zvládnuť tri plavecké štýly. Prsia, kraul, znak. V súvislosti s nimi to bol aj štartový skok. Žiaci sa hravou formou lovenia predmetov z dna bazéna učili pracovať s dychom. Osvojili si základy predlekárskej prvej pomoci- dopomoc unavenému plavcovi, základy záchrany topiaceho sa. Teoretická časť nadväzovala na prax. Žiaci prostredníctvom vlastne vyrobených prezentácií na tému spojenú s vodnými športmi, vopred určenú vyučujúcimi Tsv pred odchodom na kurz, mali možnosť jednotlivé plavecké štýly, ale aj netradičné vodné športy, vodné olympijské disciplíny spoznať aj po odbornej, metodickej, ale aj vizuálnej stránke. V závere kurzu mali možnosť zasúťažiť si v štafete voľným spôsobom a preveriť si svoje možnosti, schopnosti a zručnosti v plávaní ľubovoľným štýlom na 50metrov.Vychádzky do prekrásnej prírody v super počasí, dali možnosť načerpať energiu do ďalších školských dní. Môžeme konštatovať, že V-V cieľ zdokonaľovacieho plaveckého výcviku bol splnený.

Hodiny anglického jazyka boli naplnené slovíčkami, ktoré sa týkali plávania či športov. Žiaci si obohatili slovnú zásobu a slovíčka z okruhu ľudského tela, chorôb, prírody, ako aj dovolenky a prázdnin. Záverečné hodiny nám poslúžili na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti u žiakov. Celý kurz prebiehal v uvoľnenejšej atmosfére, žiaci mali možnosť precvičovať a zdokonaľovať svoje schopnosti prostredníctvom konverzácie, hier, piesní či iných interaktívnych cvičení.

Na záver príspevku chcem za všetkých zúčastnených kolegov vyjadriť poďakovanie vedeniu školy a rodičom žiakov, ktorí prejavili ochotu pomôcť pri organizovaní kurzu. Ďakujem svojim vyššie menovaným kolegom za hladký priebeh kurzu, a takisto MUDr. Beáte Nagyovej, ktorá bola neoceniteľnou zložkou a veľmi dôležitým článkom nášho kolektívu.

Mgr. Zuzana Milá, Mgr. Marián Ferík, Mgr. Jana Pavlíková, Mgr. Lenka Kušnírová

06.11.2019 00:00