:: Školský rok 2019/2020

26.9. 2019 Európsky deň jazykov - Zaujali sme nielen uniformou

26.9. bol pre nás zaujímavým dňom nielen preto, že každý vedel, že je Európskym dňom jazykov, ale hlavne preto, že sme ho strávili  ako „vyučujúce“ anglického jazyka v triede štvrtákov. Dve žiačky zo 7.C sme boli  oblečené v uniformách,  ktoré sa nosia vo Veľkej Británii na základných školách a žiaci boli prekvapení, že toto oblečenie musia tam nosiť všetci bez rozdielu. Mnohí sa zamysleli, či by to bolo možné aj u nás. Uniformy?- čoby nie!    Niektorí z nich prvýkrát videli aj britské peniaze s portrétom anglickej kráľovnej Alžbety II., o ktorej sa na hodinách angličtiny už rozprávali.

Na konci vyučovania v tento deň sme sa dozvedeli, že vo všetkých triedach na 1.aj 2.stupni sa žiaci učili netradičným spôsobom,  vyučujúce pre nich pripravili rôzne kvízy, súťaže, ochutnávky typických britských dobrôt, naučili vtipné pesničky a bolo toho naozaj dosť. A keď ste videli v našej triede ďalšie dievčatá netradične oblečené, boli to Lea a Elenka, ktoré sa obliekli do typického francúzskeho oblečenia a žiakom ponúkli typické francúzske dobroty – bagetu a syr s hroznom.

Veríme, že sme svojich mladších spolužiakov inšpirovali k učeniu  sa cudzích jazykov čo najviac  a Európsky deň jazykov sme oslávili naozaj „európsky.“

Martina Blichárová   7.C

14.10.2019 00:00