:: Školský rok 2019/2020

24.9.2019 bol pre žiakov 2.ročníkov zaujímavý. Tento deň sa niesol v znamení hesla: „Poď, budem ti čítať! ”

Pripravili: Mgr.J.Augustínová,  Mgr.J.Gaľanová,
                  Mgr.Z.Stašová,   Mgr. I.Hermanovská

V rámci Európskeho týždňa športu , sme si pre deti v ŠKD pripravili dňa 23.09.2019 akciu s názvom „Na kolobežke bezpečne“. Deti si najprv zopakovali pravidlá cestnej premávky a bezpečnej jazdy. Nakoniec si všetci vyskúšali a precvičili svoje zručnosti v jazde na kolobežke.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Mlieko v ľudskej výžive sa považuje za najhodnotnejšiu potravinu, pretože obsahuje všetky živiny, nevyhnutné
pre zachovanie a vývoj života. Obsahuje  živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk a celý rad dôležitých minerálnych látok. Mliečne výrobky sú významným zdrojom vápnika.
Deň mlieka- 20.9.2019 si žiaci na 1.stupni  pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch,  výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou  mlieka.
Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

Piaty ročník Európskeho týždňa športu na Slovensku sa niesol znova v duchu hesla Buď aktívny. V roku 2018 bolo  na Slovensku registrovaných 659 športových akcií. Celkovo bolo na podporu Európskeho týždňa športu registrovaných viac ako 1000 podujatí, na ktorých sa aktívne zúčastnilo vyše 200 000 detí a dospelých. Medzi účastníkmi bola aj naša škola.

Mgr.Zuzana Milá

V piatok 13.9.2019 sme sa zúčastnili krásnej športovej akcie pod názvom  DETSKÁ ATLETIKA.