:: Školský rok 2019/2020

Dňa 9. októbra 2019 žiaci štvrtých ročníkov navštívili významné miesta našej národnej histórie, ktoré pripomínajú udalosti z čias 1. a 2. svetovej vojny na našom území.

26.9. bol pre nás zaujímavým dňom nielen preto, že každý vedel, že je Európskym dňom jazykov, ale hlavne preto, že sme ho strávili  ako „vyučujúce“ anglického jazyka v triede štvrtákov. Dve žiačky zo 7.C sme boli  oblečené v uniformách,  ktoré sa nosia vo Veľkej Británii na základných školách a žiaci boli prekvapení, že toto oblečenie musia tam nosiť všetci bez rozdielu. Mnohí sa zamysleli, či by to bolo možné aj u nás. Uniformy?- čoby nie!    Niektorí z nich prvýkrát videli aj britské peniaze s portrétom anglickej kráľovnej Alžbety II., o ktorej sa na hodinách angličtiny už rozprávali.

Martina Blichárová   7.C

V školskom roku 2019/2020 sa naša škola zapojila do projektu ŠKOLA INKLUZIONISTOV v rámci programu inkluzívneho vzdelávania Kto chýba?  Tento projekt je v rámci Slovenskej republiky zastrešovaný Nadáciou pre deti Slovenska.

Dňa 27.9.2019 sa družstvo dievčat a jeden chlapec z našej školy zúčastnili súťaže v Cezpoľnom behu- okresného kola. Prezentácia, zahájenie a aj vyhlásenie výsledkov tejto atletickej súťaže sa konali na ZŠ Šmeralova v Prešove.

Mgr. Marián Ferík

24.9.2019 bol pre žiakov 2.ročníkov zaujímavý. Tento deň sa niesol v znamení hesla: „Poď, budem ti čítať! ”

Pripravili: Mgr.J.Augustínová,  Mgr.J.Gaľanová,
                  Mgr.Z.Stašová,   Mgr. I.Hermanovská

V rámci Európskeho týždňa športu , sme si pre deti v ŠKD pripravili dňa 23.09.2019 akciu s názvom „Na kolobežke bezpečne“. Deti si najprv zopakovali pravidlá cestnej premávky a bezpečnej jazdy. Nakoniec si všetci vyskúšali a precvičili svoje zručnosti v jazde na kolobežke.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Mlieko v ľudskej výžive sa považuje za najhodnotnejšiu potravinu, pretože obsahuje všetky živiny, nevyhnutné
pre zachovanie a vývoj života. Obsahuje  živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk a celý rad dôležitých minerálnych látok. Mliečne výrobky sú významným zdrojom vápnika.
Deň mlieka- 20.9.2019 si žiaci na 1.stupni  pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch,  výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou  mlieka.
Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

Piaty ročník Európskeho týždňa športu na Slovensku sa niesol znova v duchu hesla Buď aktívny. V roku 2018 bolo  na Slovensku registrovaných 659 športových akcií. Celkovo bolo na podporu Európskeho týždňa športu registrovaných viac ako 1000 podujatí, na ktorých sa aktívne zúčastnilo vyše 200 000 detí a dospelých. Medzi účastníkmi bola aj naša škola.

Mgr.Zuzana Milá

V piatok 13.9.2019 sme sa zúčastnili krásnej športovej akcie pod názvom  DETSKÁ ATLETIKA.