:: Školský rok 2018/2019

Svetový deň divadla pre deti a mládež - 20. marec

26.3. 2019 sme sa v rámci Svetového dňa  divadla pre deti a mládež zúčastnili divadelného predstavenia  v anglickom jazyku  „ A Bolt Rabbit in Africa“ / Smelý zajko v Afrike/, a to v divadle Scala.

Bola to výborná „hodina“ angličtiny pre žiakov 6.ročníka , zaujímavá, zážitková.

Múdry zajko cestoval po svete, až sa dostal do Afriky. Zažil mnoho dobrodružných príbehov, chcel ustanoviť mier medzi ľuďmi i medzi zvieratkami, spoznával nové skutočnosti. Ale nakoniec sa aj tak vrátil, lebo sa mu cnelo za rodičmi, domovom a zistil, že všade dobre, ale doma je najlepšie.

Angličtina mnohým z nás nerobila problém, rozumeli sme takmer všetkému. Tí , ktorých potrápila, sa spoľahli na slovenský preklad. Keďže príbeh mal vtipný dej, odporúčam vidieť.

Branislav Mamrák     6.C

02.04.2019 00:00