:: Školský rok 2018/2019

Projekty v rámci vyučovania slovenského jazyka, 2019

Módni návrhári, modelky, ale i chlapci ako modeli, moderátori – tieto i mnohé ďalšie úlohy sme si vyskúšali na školskom projekte Módna prehliadka. Po celý týždeň sme pracovali na plagáte módnych návrhov a samotnej módnej prehliadky. Tento projekt nám ukázal, ako využívať učivo celého roka v praxi. Za tento týždeň sa podľa mňa ukázalo, kto je aký zodpovedný a kto vie pracovať v tíme.

Martin Rázus, 6.A

29. apríla sme sa spoločne s našou pani učiteľkou vybrali von, aby sme nafotili fotografie prírody pre náš projekt. Podarilo sa nám urobiť fotky, ktoré dokázali, že Prešov je pekné mesto.13.5. sme sa ako trieda rozdelili do troch skupín, tímov. Cieľom tohto projektu bolo zhotoviť štyri umelecké opisy k vytvoreným fotografiám. Každý zo skupiny dostal na úlohu napísať opis a taktiež sme spolu vytvárali prezentácie. Naučili sme sa medzi sebou viac komunikovať, rešpektovať a prijať názory iných členov skupiny. Zlepšili sme si náš ústny prejav pred učiteľkou a spolužiakmi. Hoci sa zopár žiakov zapájalo menej, ale stále sme dokázali projekt zhotoviť do siedmich dní.

Barbora Šmihulová, 7. B

29.4.2019 sme zhotovili fotografie do nášho projektu Miesto, ktoré mám rád. Na projekt sme mali vyhradený 1 týždeň od 13.5.2019 do 20.5.2019. Každý deň sme pracovali na niečom inom. Vytvárali sme umelecké opisy, vyplňovali tabuľky a tvorili prezentácie. Každým dňom bol náš projekt lepší a profesionálnejší. Na konci týždňa sme upravili posledné detaily a boli sme pripravení prezentovať. V pondelok sme prezentovali náš projekt a odpovedali na otázky. Tento projekt sme vytvorili ako tím, museli sme spolupracovať a rešpektovať sa.

Katarína Kuchárová, 7.B

Jedného dňa sme sa spolu s celou triedou vybrali vyfotiť si okolie našej školy. Odfotili sme si rôzne miesta, niektoré boli známe, iné menej. Neskôr sme museli vybrať štyri najvhodnejšie fotografie a začali sme k nim zhotovovať umelecké opisy. Boli sme už vo vopred určených skupinkách, ktoré mali aj svojich kapitánov. 13.5. sme začali zhotovovať tabuľky, do ktorých sme následne vpísali všetky požadované informácie. Neskôr sme si všetky opisy upravili a vytvorili prezentáciu, do ktorej sme všetko vložili. Takisto sme k opisom vložili aj fotografie s umeleckými názvami. Naším cieľom bolo vytvoriť prezentáciu s umeleckými opismi zhotovených fotografií a prezentovať ju pred celou triedou. Tento projekt nás naučil väčšej spolupráci, ale aj rešpektu voči ostatným. Celý projekt sme ukončili 20.5.

Bol to zaujímavý týždeň plný nových zážitkov, ale hlavne skúseností.

Soňa Tabačáková, 7.B,

Tento projekt nám priniesol nové skúsenosti, hlavne to, že sme sa naučili pracovať aj s inými spolužiakmi z triedy, nielen s kamarátmi, začali sme viac komunikovať, dokázali sme prijať aj názory iných a spolupracovať.

Zora Šipošová, 7.B

Mgr. Katarína Pappová