:: Školský rok 2018/2019

Projekt: Starší čítajú mladším. Téma: Z rozprávky do rozprávky.

V mesiaci február čítali žiaci 4.ročníka príbehy našim prvákom a žiaci 3.ročníka našim druhákom v projekte Starší čítajú mladším na tému Z rozprávky do rozprávky. V spolupráci so školským knihovníkom boli vybrané a spracované veselé príhody písané pre deti od autoriek Nataša Tanská a Jaroslava Blažková. Mladší žiaci mali možnosť vypočuť si príbehy, ktoré im čítali starší spolužiaci, obdivovať ich čitateľské zručnosti, plynulé čítanie a prácu s textom. Starším žiakom sa páčilo, ako boli mladší žiaci tichúčko a aj to, akí sú bystrí, lebo vedia odpovedať na všetky otázky z príbehov. Dúfajme, že aj takou formou boli žiaci starší i mladší motivovaní k čítaniu  a vytvorili si bližší vzťah ku knihám.

Mgr. Beáta Karašová

08.03.2019 06:00