:: Školský rok 2018/2019

Návšteva Krajského múzea v Prešove

Šiesteho decembra zvyknú žiaci písať na tabuľu Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa, preto sme sa rozhodli pre našich piatakov z 5.A uskutočniť vyučovanie zábavnejšou formou.

Navštívili sme Krajské múzeum v Prešove, ktoré si pre nich pripravilo zaujímavé témy. Žiakom sa najviac páčil príbeh o katovom meči a zapojili sa do aktivity Zisti podľa priezviska, či máš urodzených predkov.

Žiakov tieto témy úplne pohltili. Prejavili svoju prirodzenú zvedavosť a aktívne sa zapájali. Z hodín dejepisu si priniesli veľa poznatkov, ktoré využili počas tejto návštevy a dokázali sa tak zapojiť do tém ako sú historické pramene a ich delenie, čo je to exponát atď.

Žiaci si touto návštevou obohatili svoje vedomosti z dejepisu a získali pekný zážitok.

Mgr. Beáta Papugová

19.12.2018 00:00