:: Školský rok 2018/2019

Návšteva denného stacionára, marec 2019

Dňa 13. marca 2019 sa vybraní žiaci a žiačky siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili návštevy Denného stacionára na Sabinovskej ulici v Prešove. Cieľom návštevy bolo rozvíjanie medzigeneračných vzťahov vykonávaním spoločných aktivít a rozvíjanie úcty k starším. Po úvodnom privítaní a pohostení zamestnancami stacionára, absolvovali žiaci a žiačky prehliadku priestorov a zariadenia, pričom sa bližšie oboznámili s jeho činnosťou. Hlavnou témou aktivít našej mládeže a starších sa stalo spoločné maľovanie na sklo a keramiku. Počas celého workshopu sa naši žiaci aktívne zapájali pri zdobení jednotlivých predmetov a rovnaký záujem prejavili aj pri komunikácii so staršou generáciou. Niektorí pravidelní návštevníci stacionára sa pochválili výtvormi svojich umeleckých aktivít, ktoré sa pre nich stali koníčkom.

Spoločne zdobené sklenené a keramické predmety ostávajú v priestoroch denného stacionára.

Mgr. Beáta Papugová

07.03.2019 00:00