:: Školský rok 2018/2019

Lesnícke dni, 12.4.2019

Apríl je mesiac lesov. Naši žiaci počas tohto mesiaca trávia čo najviac času v prírode, či už v Škole v prírode, na exkurzii na náučnom chodníku Sigord alebo iba tak, na vychádzkach počas hodín prvouky a prírodovedy. Na našej škole si pripomíname aj Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovujú výtvarné práce, plagáty, tvoria výrobky z odpadového materiálu. Riešia rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapájajú sa do úpravy okolia školy. Tvoria slohové práce, básne, prezentácie o Zemi. Súčasťou osláv Dňa Zeme bola návšteva žiakov našej školy na Lesníckych dňoch v meste. Na úvod sme si vypočuli poľovnícke signály, potom nasledovali slávnostné príhovory. Žiaci sa najviac zaujímali o informačné stánky, kde si vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti o prírode. V každom stánku sa im venovali lesní pedagógovia a formou zážitkového učenia im poodkryli záhady lesa, prírody.

Mgr. Beáta Karašová

29.04.2019 00:00