:: Školský rok 2018/2019

JAZYKOVÝ KURZ 2019 – 2. cudzí jazyk

V dňoch 08.04. – 12.04.2019 sa žiaci 5. ročníka zúčastnili jazykového kurzu v Hoteli Rysy v Tatranskej Štrbe, na ktorom rozvíjali svoje jazykové zručnosti v nemeckom, ruskom, francúzskom, španielskom a anglickom jazyku.

Pod vedením PaedDr. Marty Beňkovej (NEJ), Mgr. Miroslavy Chovancovej (RUJ), Mgr. Petra Mašiku (SPJ), Mgr. Beáty Papugovej (FRJ) a Mgr. Zuzany Gornekovej sa žiaci venovali týmto témam: krajina, ktorej jazyk sa učím, stromy a kvety, zvieratá (domáce, ZOO, lesné), cestovanie a ubytovanie (príroda, pobyt v prírode, kemping).

Vyučovacie hodiny boli zamerané nielen na gramatiku, slovnú zásobu a konverzáciu, ale boli obohatené aj o piesne, didaktické hry, krížovky, jazykolamy a osemsmerovky.  Ako sa žiakom jazykový kurz páčil, sa možno dozvedieť z ich vyjadrení:

„Na jazykovom kurze sa mi najviac páčilo učenie, večerný program, aj výlet na Štrbské pleso.
Ďakujem pánu učiteľovi, že nás naučil nové veci po španielsky. Cesta autobusom bola pohodlná. Najviac ma sklamalo, že v hokeji Slovensko prehralo s Nemeckom 2:1. Jedlo mi chutilo“.                                                                                                                        Tomáš M.

„Páčilo sa mi, že sme každý večer niečo robili, nejaké srandy. Učitelia sa snažili, aby každý večer bol jeden z najlepších, a aby sme sa na kurze niečo nové naučili. Dúfam, že budú sa naďalej snažiť a robiť úsmevy druhým deťom, ktoré sem pôjdu. Mne sa tu páčilo.        Sofia V.

„Najviac sa mi páčilo, keď sme boli na Štrbskom plese a videli sme Majka Spirita. Hodiny s pánom učiteľom boli zábavné a náučné.“                                                              Charlotte B.

„Na jazykovom kurze sa mi veľmi páčilo. Veľa som sa tu naučila. Každý deň sme chodili aj vonku. Na konci jazykového kurzu sme dostali veľa odmien. S učiteľmi tu bola stále zábava. Škoda, že sme tu nemohli byť dlhšie.“                                                                               Eva H.

„Učitelia boli k nám dobrí a milí. Naučila som sa tu veľa vecí o Nemecku a o nemčine. Večerné programy ma bavili a boli super. Páčilo sa mi, že sme sa mohli navštevovať. Videlo som Majka Spirita, a tomu som sa potešila.“                                                                   Nina K.

„Na jazykovom kurze sa mi páčilo. Bola to zábava a nikdy sme sa nenudili. Veľa sme sa učili, ale určite to neoľutujem, pretože sme sa toho veľa naučili. Učitelia nás zabávali a boli super. Keď sme boli na Štrbskom plese, videla som Majka Spirita. Ďakujem učiteľom, že nám pripravili taký úžasný jazykový kurz, a taktiež pani zdravotníčke, ktorá nám pomohla, keď nás niečo bolelo.“                                                                                                                  Lenka V.

V závere príspevku by som chcela poďakovať v mene všetkých kolegov, ktorí sa zúčastnili na jazykovom kurze, vedeniu školy za pomoc pri organizácii jazykového kurzu. Veľkou pomocou pri odmeňovaní žiakov boli aj odmeny a ceny poskytnuté samotnými rodičmi žiakov, za čo im veľmi pekne ďakujeme.
Moje poďakovanie patrí aj všetkým kolegom, ktorí sa zúčastnili jazykového kurzu za ich tvorivú prácu a húževnatosť.
Poďakovanie patrí aj zdravotníčke, pani Ivete Kaminskej, za jej starostlivosť o našich žiakov.
Ďakujeme aj vedeniu Hotela Rysy za ústretovosť a vzájomný rešpekt.

PaedDr. Marta Beňková
02.05.2019 00:00