:: Školský rok 2018/2019

JAZYKOVO-PLAVECKÝ KURZ, október 2018

V dňoch 8.10. - 12. 10. 2018 v krásnom prostredí  Staroľubovnianskych kúpeľov absolvovali žiaci 6. ročníka jazykovo-plavecký kurz, na ktorom rozvíjali svoje jazykové zručnosti v anglickom jazyku a zároveň zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti. Pod vedením Mgr. Evy Magdziakovej, Mgr. Zuzany Milej, Mgr. Mariána Feríka a Mgr. Lenky Kušnírovej, žiaci prežili týždeň, ktorý bol naplnený slovíčkami, dialógmi, plávaním, ale aj zábavou, hrami a smiechom.

Počas zdokonaľovacieho plaveckého výcviku, si žiaci upevňovali plavecké zručnosti -  dýchanie vo vode, vznášanie, splývanie, skok do vody či ponáranie. Zdokonaľovali štartový skok, plavecké spôsoby kraul, znak, prsia, dopomoc unavenému plavcovi. Žiaci sa učili základy záchrany topiaceho sa. Hravou formou, lovením predmetov z dna pracovali s dýchaním pod vodou. Svojimi vytvorenými prezentáciami sa mali možnosť oboznámiť aj s inými vodnými športmi. Záverečným pretekom na 50 metrov vybraným plaveckým spôsobom, zakončili túto krásnu športovú disciplínu.

Na hodinách anglického jazyka žiaci rozvíjali svoju slovnú zásobu o slovíčka spojené s témou plávanie, športy, počasie či cestovanie. Žiaci mali možnosť precvičovať a zdokonaľovať svoje schopnosti v uvoľnenejšej atmosfére prostredníctvom konverzácie, hier, piesní či iných interaktívnych cvičení.

To, či sa žiakom jazykový kurz páčil, si môžete prečítať aj z ich vyjadrení:

„Týždeň od 8. -12. 10 sme strávili na jazykovo-plaveckom kurze v starej Ľubovni, Hotel Sorea. Bolo tu super! Zdokonalili sme sa v angličtine, ale aj v plávaní. Varili tu veľmi dobre. Za 6. C ešte jedno veľké ĎAKUJEM.“                                                              Lea H.

„Mne sa na anglicko-plaveckom kurze veľmi páčilo. Bolo super, že sme mali polovicu plávanie a druhú angličtinu. Nič by som nemenila, bolo tu super.“                       Sára Ch.

„Mne sa páčilo to, že sme sa na plávaní naučili nový plavecký štýl – znak. Na angličtine sa mi páčilo, že sme preberali veci k téme – o plávaní.“                                                   Veronika B.

Na záver príspevku chcem za všetkých zúčastnených kolegov vyjadriť poďakovanie vedeniu školy a rodičom žiakov, ktorí prejavili ochotu pomôcť pri organizovaní kurzu. Ďakujem svojim vyššie menovaným kolegom za hladký priebeh kurzu, a takisto Bc. Stanislave Pankuchovej - zdravotníčke, ktorá bola neoceniteľnou zložkou a veľmi dôležitým článkom nášho kolektívu.

Mgr. Lenka Kušnírová

19.10.2018 05:00