:: Školský rok 2018/2019

Hravá azbuka 2019

2. apríla žiaci 2. B triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr. Ivetou Rennerovou navštívili Ruské centrum Prešovskej univerzity v rámci Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorý bol vyhlásený v roku 1967 Medzinárodným výborom pre detskú knihu na počesť narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. (1805 – 1875). Cieľom akcie bolo podnietiť záujem detí ku knihám, čítaniu, materinskému jazyku a literatúre. Žiaci sa hravou formou naučili začiatočné ruské písmeno svojho mena a priezviska. Písmená si najprv vyfarbili, vystrihli a zlepili. Z veselej prezentácie o azbuke, pesničiek a tradičných rozprávok ( Repka, Krokolíl Gena a Čeburaška) sa deti naučili nové ruské slová. Nechýbala ani sladká odmena s džúsom a darček – omaľovánka. Veľmi pekne ďakujeme za pozvanie, prípravu Mgr. Nikolete Mertovej, PhD a Mgr. Gabriele Turisovej z Ruského centra Prešovskej univerzity.

Spracovala: Mgr. Iveta Rennerová

02.05.2019 10:00