:: Školský rok 2018/2019

Dieťa zo smetiaka

je meno dievčaťa, ktoré je hlavnou postavou v zaujímavej knihe od známej britskej spisovateľky Jacqueline Wilsonovej „ Dieťa zo smetiaka.“

Apríl, alebo Aprílová prehánka ,ako ju volajú, keďže veľa plače, oslavuje svoje 14.narodeniny a chce vedieť niečo o svojej minulosti. Prečo? Pretože sa narodila v smetiaku, v kontajneri, a to  1. apríla.

Hľadá svoju mamu, príbuzných  aj pri danom kontajneri. Nájde tam vyryté číslo telefónu a slová : „Zavolaj mi!“

Čítanie príbehu  je veľmi zaujímavé, odporúčam. Spolu so mnou aj celá 6.C, ktorá veľmi rada číta knihy počas celého roka , nie iba  v Mesiaci knihy.

Veronika Danišková    6.C

02.04.2019 10:00