:: Školský rok 2018/2019

Beseda so spisovateľkou Alžbetou Verešpejovou

Jesenné obdobie našich piatakov v škole spestrila svojou prítomnosťou p. A. Verešpejová, spisovateľka píšuca nielen pre deti, ale tvoriaca i pre rozhlas a divadlo.

Toto všetko sa dozvedeli o nej naši piataci v školskej knižnici na besede, ktorú viedol p. Semančík. Zhostil sa úlohy moderátora a položil spisovateľke nejednu zvedavú otázku. So zvedavými otázkami prekvapili i naši žiaci, na ktoré im p. Verešpejová trpezlivo a pútavo odpovedala. Piataci si po prečítaní jej knihy, Neplechy školníčky Agneše, /na hodinách literatúry so svojimi vyučujúcimi/ pripravili nielen už spomínané otázky, ale i nakreslený obrázok vystihujúci prečítanú knihu. Tieto obrázky si spisovateľka odniesla ako darček, avšak predtým spoločne s deťmi patrične okomentovala svojím príbehom z knihy. Okrem spomínanej knihy a jej tvorby priblížila žiakom i to, ako kniha uzrie svetlo sveta, teda ako vzniká, kto všetko sa podieľa na jej tvorbe a úprave. Takže okrem zážitkov odišli naši žiaci i s novými vedomosťami.

Z besedy sa nám ťažko odchádzalo, pretože sme sa všetci započúvali do jej pútavých príbehov.

Mgr. Katarína Pappová

25.10.2018 07:00