:: Školský rok 2018/2019

Dňa 20.12.2018 sme sa posledný krát v tomto roku v rámci projektu „Starší mladým a naopak“ stretli s našimi seniormi na Vianočnom posedení.

Vychovávateľka: Mgr. Smažilová

Dňa 12.12.2018 deti našej školy v rámci   projektu„ Starší mladým a naopak“  vystúpili na vianočnom programe v PKO. Deti sa prezentovali  hrou na flaute a husliach.

Mgr.M.Smažilová

Šiesteho decembra zvyknú žiaci písať na tabuľu Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa, preto sme sa rozhodli pre našich piatakov z 5.A uskutočniť vyučovanie zábavnejšou formou.

Mgr. Beáta Papugová

Sviatok svätého Mikuláša je známy mnoho storočí. Pripomíname si ho 6. decembra.  Spomíname na dobré skutky biskupa, spojené s obdarovávaním chudobných. Podľa legendy je patrónom detí, lekárnikov, námorníkov. Najväčšiu radosť z tohto sviatku majú deti, ktoré si na okno kladú topánky, aby v nich ráno našli veľa sladkostí, ovocia a iných dobrôt. Túžobné očakávanie bolo vidieť aj v očiach našich prvákov. Keďže Mikuláš nechodil a nechodil, prváci sa ho vydali hľadať. Na hlasné vyslovovanie jeho mena prišiel medzi žiakov spolu s anjelikmi. Pred oknom, za oknom, stojí Mikuláš, povedz nám deduško, čo v tom koši máš... Aj touto piesňou Mikuláša privítali. Nasledovali básničky, riekanky a rozsvietenie jedličky pani riaditeľkou PaedDr. Evou Bilišňanskou.

Zapísala: Mgr. Júlia Gaľanová

Spoločenské hry majú v živote dieťaťa nezastupiteľné miesto. Aj z toho dôvodu sme si v ŠKD pripravili akciu s názvom „Kráľ spoločenských hier“. Deti zo všetkých oddelení ŠKD si mohli „zmerať svoje sily“ v štyroch spoločenských hrách, a to: v Dobble, v Pexese, v Človeče, nehnevaj sa! a v hre Aktivity. V každej vekovej kategórii bol „zvolený“ kráľ danej spoločenskej hry. Víťazi si domov odniesli diplom a kvarteto. Každý zapojený hráč získal pre svoje oddelenie spoločenskú hru Tik-Tak BUM.

Víťazom blahoželáme!

Mgr.Viera Brendzová

,,Učíme sa hospodáriť"  bola téma prednášky, ktorej sa v dňoch 27.-28.11.2018 zúčastnili žiaci 9.ročníka. Cieľom prednášky bol rozvoj základných finančných zručností potrebných pre bežný život.

Koordinátor finančnej gramotnosti

Anna Hantáková

Dňa 13.11.2018 sa deti  z ŠKD a seniori z Denného centra zo Sabinovskej ulice, stretli na spoločnom tvorivom popoludní v našej škole. Pripravili sme si pre nich  tvorivú dielňu, kde sme si vyskúšali  techniku otláčania zvieratiek s jesenný motívom a vytvorili sme si veselé korytnačky.

Mgr. Martina Smažilová

V rámci Medzinárodného dňa školských knižníc, aj tento rok deti z ŠKD  navštívili našu školskú knižnicu. Počas celého týždňa, oddelenia klubu detí strávili zaujímavé popoludnia  rôznymi formami práce s knihou. Pozorne počúvali ako spolužiaci čítajú, iné deti si vybrali svoju obľúbenú knihu a čítali si rozprávky, či rozprávali si navzájom príbehy z prečítaných kníh. Deti si takto vytvárali pozitívny vzťah ku knihe v školskej knižnici.

Mgr. Tatiana Goliašová

Dňa 24.10. a 25.10. 2018 sa na našej škole konalo celoslovenské  testovanie pohybových predpokladov žiakov prvých  ročníkov ZŠ. Cieľom testovania bol výber talentov, predpokladov pre daný šport a správne nasmerovanie k danému športu. Prváci boli testovaní v 9 športových disciplínach. Disciplíny ich veľmi zaujali, ale najväčší úspech mala  vlajková naháňačka a  člnkový beh. Žiaci predviedli svoje zručnosti, spoznali limity a možnosti.

Napísali: učiteľky 1.ročníkov

V dňoch 22.10. a 24.10. prváci zo 4 oddelení ŠKD navštívili Hasičský a záchranný zbor v Prešove. Deťom bola prezentovaná nielen hasičská technika, výstroj a výzbroj, no videli tiež, ako reálne prebieha výjazd hasičov k hlásenej udalosti. Mohli si vyskúšať hasičské prilby a opýtať sa hasičov na čokoľvek, čo ich zaujímalo. Deťom sa na hasičskej stanici páčilo natoľko, že si v klube kreslili pekné obrázky s hasičskou tematikou.

Mgr. Viera Brendzová