:: Školský rok 2017/2018

SLÁVNOSTNÉ PASOVANIE PRVÁKOV ZA ČITATEĽOV

Medzi najdôležitejšie medzníky života dieťaťa patrí obdobie, keď sa naučí čítať. Zvláda prvé písmenká. Objaví čaro ich spájania do slabík, slov a viet. Stáva sa čitateľom. Zručným čitateľom sa učíme byť celý život. Vedieť čítať a byť dobrým čitateľom je rozdiel. Potrebujeme na to čas a pozitívnu skúsenosť. Podnety, ktoré nás vedú k čítaniu a k tomu, aby sme si vzťah ku knihe vytvorili. Preto, naši prváčikovia so svojimi triednymi učiteľkami navštívili Detskú knižnicu Slniečko, kde boli slávnostne pasovaní za čitateľov. Žiaci sľúbili, že vypožičané knihy budú čítať a vzorne sa o ne starať. Všetci si domov odniesli prvú knihu.  Takto naši malí čitatelia každý mesiac navštívia so svojou triednou učiteľkou Mestskú knižnicu Slniečko a vypožičajú si ďalšiu peknú knihu. Prajeme im veľa radosti na ceste objavovania múdrosti a fantázie.

Mgr. Iveta Rennerová

26.03.2018 08:07