:: Školský rok 2017/2018

LYŽIARSKY VÝCVIKOVÝ KURZ 2018

Lyžovanie patrí k obľúbeným zimným športom. Aj v tomto školskom roku netrpezlivo žiaci siedmych ročníkov čakali na lyžiarsky kurz, aby sa naučili lyžovať alebo zdokonalili v lyžovaní.

V januári sme sa vybrali na lyžiarsky kurz pod vedením pani zástupkyne Mgr. J. Zánovej, pani učiteľky Ing.Anny Hantákovej, pani učiteľky telesnej výchovy Mgr. Z. Milej, pána učiteľa telesnej výchovy Mgr. M. Ferika a ako dozor pani vychovávateľky Bc. L. Vardžíkovej.

Už v pondelok ráno sme s úsmevom na tvári čakali na autobus, ktorý nás mal odviesť do obce - Ždiar. Ubytovali sme sa v príjemnom rodinnom penzióne Šafrán. V penzióne nás milo prekvapili s vynovenými izbami. Keďže sme sa prišli lyžovať, na svahu sme trávili čas doobeda, ale aj poobede. Hneď prvý deň nás učitelia rozdelili do dvoch skupín - začiatočníci a pokročilí. Začiatočníci si prvé dni (pondelok, utorok) pomaly zvykali na lyže a učili sa ich ovládať. Pokročilí, tí si prešli tzv. lyžiarsku abecedu a zdokonaľovali sa v lyžovaní. Večer sme mali kratšie prednášky o bezpečnosti, správnom lyžovaní atď.

Stravu, ktorú nám varili, každému chutila. Musím sa za všetky triedy poďakovať.

Večerný program sme trávili spoločne. Bol to čas, kde sme sa spolu najviac nasmiali a zabavili. Nechýbali skvelé hry, súťaže a správna diskotéka.

Voľnejší deň sme mali v stredu, kedy sme si spravili prechádzku do Bachledovej doliny na Chodník korunami stromov. Aj keď výstup hore nás unavil, stálo to za ten výhľad.

Vo štvrtok bolo vidieť, že i začiatočníci zvládli techniku, pretože na svahu už nemali problém. Pokročilí, tí si zase zvolili strmší svah. Čo by to bol kurz bez súťaží? Preto nám učitelia pripravili súťaž v lyžovaní na čas, kde sa odvážili aj nejakí začiatočníci ísť rýchlo. Tí najlepší dostali diplom za súťaž v lyžovaní. Všetci sme dostali osvedčenia o absolvovaní lyžiarskeho kurzu.

Určite účasť na lyžiarskom kurze neľutujeme a odporúčame to zažiť aj ostatným. Na lyžiarsky kurz tak skoro nezabudneme.

V mene 7.A a 7.B chcem poďakovať  našim učiteľom, ktorí museli byť v niektorých chvíľach veľmi trpezliví, ale aj napriek tomu to s nami nevzdali. Veľká vďaka pani vychovávateľke Bc. L. Vardžíkovej, ktorá nám pripravovala zábavné aktivity na pobavenie, taktiež majiteľom penziónu Šafrán za ich starostlivosť.

Nevena Kraviarová,7.B

31.01.2018 00:00