:: Školský rok 2017/2018

JAZYKOVÝ KURZ – 2. cudzí jazyk

V dňoch 16.4. - 20.4.2018 v krásnom prostredí Vysokých Tatier v Hoteli Rysy*** (Tatranská Štrba) absolvovali žiaci 5. ročníka jazykový kurz, na ktorom rozvíjali svoje jazykové zručnosti v anglickom, nemeckom, ruskom a španielskom jazyku. Pod vedením PaedDr. Marty Beňkovej, Mgr. Kataríny Lažovej, Mgr. Lenky Kušnírovej, Mgr. Viery Brendzovej, Mgr. Miroslavy Chovancovej a Mgr. Petra Mašiku žiaci prežili krásnych 5 dní, ktoré boli nasýtené slovíčkami, dialógmi, gramatikou, ale aj zábavou, hrami, piesňami a smiechom. To, či sa žiakom jazykový kurz páčil, si môžete prečítať aj z ich vyjadrení:

„Na jazykovom kurze sa mi páčilo učenie, pretože je to lepšie ako v škole. Páčilo sa mi, že sme robili projekty, pretože sme sa niečo naučili. A páčila sa mi štvrtková diskotéka, pretože som sa tam naučila nejaké triky.“                                                                                Kiara T.

„Páčili sa mi rôzne súťaže. Učenie bolo veľkou zábavou. A ešte sa mi páčilo to, ako to s nami panie učiteľky a pán učiteľ vydržali.“                                                                    Elie I.

„Na jazykovom kurze bolo super. Učenie bolo tiež super. Bolo iné ako v škole. Boli sme aj na túre na Štrbskom plese, kde som sa dozvedela veľa nových informácií. Raňajky, obed aj večera chutili celkom dobre. Učitelia boli milí.“                                                           Šarlota S.

„Každý večer tu bola zábava a najlepšia bola diskotéka. Varili tu veľmi dobre. A veľmi veľa som sa naučila, čomu som veľmi rada.“                                                                  Alena P.

Na záver príspevku chcem za všetkých zúčastnených kolegov vyjadriť poďakovanie vedeniu školy a rodičom žiakov, ktorí prejavili veľkú ochotu pomôcť pri organizovaní kurzu. Ďakujem svojim vyššie menovaným kolegom za hladký priebeh kurzu, a takisto MUDr. Beáte Nagyovej, ktorá bola neoceniteľnou zložkou a veľmi dôležitým článkom nášho kolektívu. Ďakujem aj vedeniu Hotela Rysy*** za ústretovosť, vzájomný rešpekt a férovú spoluprácu.

Mgr. Miroslava Chovancová

21.05.2018 05:16