:: Školský rok 2017/2018

Jazyková čajovňa NEJ alebo nemecké adventné popoludnie

Zastaviť sa na chvíľu, pookriať v tichu na duši, očakávať radostnú zvesť Vianoc, spájať ľudí dobrej vôle, to  je posolstvo adventu.

Aj v našej škole sme si adventné obdobie pripomenuli prostredníctvom akcie „Nemecká čajovňa“, ktorá sa konala 21.12.2017 v V.A triede našej školy. Do realizácie sviatočného programu sa zapojili nielen žiaci 9. a 8. ročníka, ale aj žiaci nižších ročníkov. Súčasťou programu bola adventná pieseň v nemeckom jazyku, recitačné adventné pásmo, úryvok z rozprávky Snehulienka a divákom sa predstavil aj nemecký Mikuláš s čertovským pomocníkom – Krampusom. Moderátori – Nevena Kraviarová (VII.B) a Boris Karpják (IX.C) nám predstavili typické vianočné jedlá a nápoje Nemecka. Po záverečných tónoch Tichej noci sa mohli prítomní ponúknuť vianočnou štólou – nemeckým vianočným koláčom, perníkmi a vianočným punčom, ktorý pre všetkých pripravila ochotná mamička Peťky Šulíkovej z VIII.A (bol vynikajúci a ešte raz jej zaň ďakujeme).

V závere nášho krátkeho kultúrneho pásma sa vyučujúcim nemeckého jazyka – p. učiteľkám, p. M. Beňkovej a p. M. Popjakovej, poďakovala p. riaditeľka PaedDr. E. Bilišňanská, vďaku vyjadrila, samozrejme tým najdôležitejším – účinkujúcim a všetkým prítomným popriala pokojné vianočné sviatky.

Ďakujeme všetkým prítomným – p. riaditeľke, p. zástupkyniam, vyučujúcim cudzích jazykov za účasť na našom nemeckom podujatí, p. učiteľke N. Varcholíkovej za pomoc pri tvorbe kostýmov a p. učiteľovi M. Semančíkovi za nahrávku do školskej televízie. Najväčšie ďakujem však patrí účinkujúcim  z IX.A, IX.C,VIII.A, VII.A, VII.B, VI.A a V.B. Veríme, že všetci prítomní ochutnali atmosféru nemeckého adventu a Vianoc, hoci vieme, že najkrajšie  pre každý národ sú práve tie jeho Vianoce.

PaedDr. M. Beňková; Mgr. M. Popjaková

08.01.2018 04:08