:: Školský rok 2017/2018

V dňoch 18. a 20. októbra sme sa my, žiaci deviateho ročníka zúčastnili v rámci hodín chémie exkurzie do národnej kultúrnej pamiatky – Solivar.

16. október je Svetovým dňom zdravej výživy, preto sme sa aj na našej škole v uplynulom týždni od 16. 10. do 20. 10.  2017 venovali tejto problematike. Žiaci pod vedením učiteľov plnili rôzne projektové úlohy. Prostredníctvom kvízov, pracovných listov, výtvarných a literárnyc prác, či interaktívnych cvičení si pripomenuli dôležitosť zdravej výživy, ktorá sa určite oplatí.

Dňa 17.10.2017 sa v ŠKD  uskutočnilo hravé popoludnie. Deti si zábavnou formou pripomenuli zber ovocia a zeleniny pohybovými aktivitami. Súťažili v desiatich družstvách v rôznych športových aktivitách. Každé družstvo sa snažilo podať čo najlepší výkon.

Deti  boli odmenené vecnými cenami a tí najlepší získali diplom, sladkosť a vecnú cenu.

Mgr. Ľudmila Garberová

Na hodine biológie sme navštívili Ekopark Holú horu. Dozvedeli sme sa  ako správne triediť odpad. Vedomosti o recyklovaní sme si precvičili hrou „Človeče zamysli sa!“ Hra spočívala v tom, že sme si mali vybrať papierik na ktorom je otázka ohľadom recyklovania.  Pri správnej odpovedi  sme si mohli zakotúľať kockou a pohnúť sa s panáčikom. Cieľom tejto hry bolo to, aby sme sa zabavili a zároveň  naučili ako správne recyklovať odpad. Túto exkurziu hodnotíme dobre.

Žiaci 6. ročníka sa v  týždni od 02. – 06. októbra 2017 zúčastnili  jazykovo-plaveckého kurzu. Ubytovaní boli v hoteli Sorea v Staroľubovnianskych kúpeľoch, kde mali k dispozícii bazén na plavecký výcvik a odborné učebne na výučbu anglického jazyka. Sprevádzali ich pani učiteľky anglického jazyka (p. uč. Szmolková a p. uč.Gabrielyová) a učitelia telesnej výchovy (p. uč. Milá a p. uč. Ferík). O ich zdravie sa starala pani zdravotníčka, Bc. Pankuchová.

Plávanie zvyšuje celkovú fyzickú kondíciu a je športovou aktivitou, ktorá je vhodná takmer pre každého. Nadšenie z plaveckého výcviku bolo viditeľné aj u žiakov 3. B a 3. C keď sa na každom kroku i medzi prestávkami rozprávali o vode. V priebehu plaveckého výcviku v dňoch 09.10. až 13.10.2017 sa naučili adaptovať na prostredie bazéna, orientovať sa nad a pod hladinu vody, splývavé polohy, výdychy do vody, potápanie, skoky, manipuláciu s plaveckými pomôckami a niektoré základné plavecké lokomócie.

Mgr. J. Gaľanová, Mgr. T. Žigová

Dňa 6.10.2017 mali deti z ŠKD možnosť navštíviť Hasičský a záchranný zbor v Prešove. Deťom bola prezentovaná práca hasičov a hasičskej techniky. Ukážky práce hasičov nás zaujali a priblížili prácu, ktorá je veľmi náročná a zodpovedná.

Zapísala:PhDr.Tatiana Mušková

Žiaci siedmeho ročníka každoročne absolvujú literárno – historickú exkurziu v Liptovskom Mikuláši. Aj v tomto školskom roku absolvovali takúto exkurziu, aby sa mohli oboznámiť nielen so životom a tvorbou J. Kráľa a významných historických osobností žijúcich v tomto meste a kraji , ale zároveň aby spoznali históriu zrodu slovenskej svojbytnosti, jazyka a národného uvedomenia sa Slovákov. Aj napriek sychravému jesennému počasiu sa žiakom exkurzia páčila.

Mgr. M. Popjaková

Naši prváci boli dňa 3.10.2017 slávnostne pasovaní pani riaditeľkou za školákov. No nebolo to také jednoduché. Svojou šikovnosťou a múdrosťou vyslobodili zakliate školské kráľovstvo. Žiaci splnili všetky úlohy zo spevu, recitovania, počítania. Ukázali, že už vedia písmená a neboja sa ani cudzej reči – anglického jazyka. Za prípravu imatrikulácie ďakujeme triednym učiteľkám prvých ročníkov.

Zapísala: Mgr. Iveta Rennerová

Dňa 6.10.2017 sa žiaci 4.A,4.B,4.C triedy zúčastnili, v rámci Dňa českej literatúry v knižnici Slniečko, scénického čítania z publikácie Milana Kratochvíla „Prázdniny blbce číslo 13.“ Netradičné čítanie žiakov veľmi zaujalo a s dobrou náladou sme sa vrátili späť do školy.

Zapísali: Z. Stašová, J. Augustínová, J. Zánová