:: Školský rok 2017/2018

Posledné aprílové popoludnie v ŠKD sa nieslo v duchu hesla  „Športom k zdraviu“. Deti mohli predviesť svoju šikovnosť v jedenástich športových disciplínach. Tí najlepší si domov odniesli pekné ceny. Víťazom blahoželáme!

Mgr. Viera Brendzová

Aj na našej škole sme si pripomenuli 22. apríla Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovovali výtvarné práce, plagáty, tvorili výrobky z odpadového materiálu. Riešili rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapojili sa do úpravy okolia školy. Tvorili slohové práce, básne, prezentácie o Zemi a najmenší kreslili prírodu aj kriedou na chodník. Súčasťou osláv Dňa Zeme bola návšteva žiakov našej školy na Lesníckych dňoch v meste.

Mgr. Beáta Karašová

V uplynulých dvoch týždňoch, v termínoch od 16. 4. - 20. 4.23. 4. – 27. 4. 2018 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili Školy v prírodeTatranskej Lomnici v hoteli Tulipán. Okrem turistických vychádzok, športových aktivít a rôznych súťaží, zažili kopec zábavy. Ale hlavne strávili väčšiu časť pobytu  na čerstvom vzduchu. Neopakovateľné zážitky v prekrásnej tatranskej prírode ostanú určite dlho v pamäti všetkých zúčastnených.

Zapísali: Mgr. Ivana Hemanovská

Dňa 13.4.2018 sa v malej telocvični školy konalo divadelné predstavenie „Šípková Ruženka" pre deti z ŠKD.  Ako malí herci sa predstavili deti z III. oddelenia  /1.C a 3.C/ od p. vychovávateľky PhDr. Tatiany Muškovej. Všetkým zúčastneným sa predstavenie páčilo a tešia sa na ďalšie rozprávky.

PhDr.Tatiana Mušková

Dňa 12. apríla 2018 sa  žiaci 4. ročníka  zúčastnili veľmi peknej prírodovednej exkurzie na Sigorde.  Pracovníci štátnych lesov nás pozvali pri príležitosti mesiaca lesov na lesný náučný chodník Sigord.

Mgr. Beáta Karašová a Mgr. Jana Zánová

Berieme ju ako samozrejmosť avšak jej význam presahuje hranice všeobecnej potreby. Voda je totiž život a život bez nej... nuž, ten si radšej ani nepredstavujme. Obyčajná, číra, spojená s našim každodenným dotykom i pôžitkom.

Korčuľovanie je jednou z foriem pohybových zručností, ktorú by mal ovládať každý z nás. Aj žiaci našej školy majú možnosť si túto športovú aktivitu osvojiť od základu, či zdokonaliť sa v rámci hodín TV v PSK Aréne.

Mgr.Jana Zánová

Medzi najdôležitejšie medzníky života dieťaťa patrí obdobie, keď sa naučí čítať. Zvláda prvé písmenká. Objaví čaro ich spájania do slabík, slov a viet. Stáva sa čitateľom. Zručným čitateľom sa učíme byť celý život. Vedieť čítať a byť dobrým čitateľom je rozdiel. Potrebujeme na to čas a pozitívnu skúsenosť. Podnety, ktoré nás vedú k čítaniu a k tomu, aby sme si vzťah ku knihe vytvorili. Preto, naši prváčikovia so svojimi triednymi učiteľkami navštívili Detskú knižnicu Slniečko, kde boli slávnostne pasovaní za čitateľov. Žiaci sľúbili, že vypožičané knihy budú čítať a vzorne sa o ne starať. Všetci si domov odniesli prvú knihu.  Takto naši malí čitatelia každý mesiac navštívia so svojou triednou učiteľkou Mestskú knižnicu Slniečko a vypožičajú si ďalšiu peknú knihu. Prajeme im veľa radosti na ceste objavovania múdrosti a fantázie.

Mgr. Iveta Rennerová

Dňa 14.2.2018 sa uskutočnilo ďalšie stretnutie v rámci projektu „Starší mladým a naopak“   so seniormi a našimi žiakmi v znamení Valentína. Deti sa na stretnutie tešili a pripravili si prekvapenie – Valentínske pohľadnice. Počas spoločného posedenia deti zarecitovali krásne básničky, zaspievali pesničky a za odmenu dostali od seniorov perníkové srdiečka, ktoré s láskou pre nás napiekli. Ďakujeme seniorom a už sa tešíme na ďalšie stretnutie, pri ktorom budeme zdobiť veľkonočné vajíčka.

Bc. Lucia Vardžiková

Bc. Lucia Vardžiková