Deň vody na našej škole

Moje mesto - PREŠOV 2017

Pripomienka 770. výročia od prvej písomnej zmienky

WORLD CHALLENGE DAY 2017

Propagácia zdravého životného štýlu, pohyb v rytme

Webstránka našej školy získala najlepšie hodnotenie

Projekt IQkids - hodnotenie webových stránok prešovských základných škôl

:: Školský rok 2017/2018

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo základnej školy  oznamuje, že z dôvodu organizačného zabezpečenia Školskej májovej akadémie konanej dňa 25.5.2018, sa upravuje vyučovanie nasledovne:

1.- 3. VH vyučovanie podľa rozvrhu

11:00 hod. dopoludňajšie vystúpenie v PKO

Po ukončení programu  sa vo vyučovaní  nepokračuje.

ŠKD je v prevádzke  do 16:30 hod.

PaedDr.Eva Bilišňanská

riaditeľka školy

Dňa 16.5. 2018 pre deti školského klubu Babadlo pripravilo zaujímavé divadelné predstavenie. Tak ako v bájkach je častým hrdinom líška, tak aj v tomto predstavení sprevádza diváka spolu s múdrou sovou. Líška sa počas dňa stretne s havranom, ktorý doplatí na svoju hlúposť, pýchu a príde o syr. Návšteva pána bociana presvedčí líšku, že každému patrí, čo jeho je. Zistí, že nenásytnosť sa nevypláca a že všade je dobre, ale doma najlepšie.

Toto predstavenie bolo pre deti veľmi poučné a zároveň strávili príjemné popoludnie.

Mgr. Tatiana Goliašová

V dňoch 16.4. - 20.4.2018 v krásnom prostredí Vysokých Tatier v Hoteli Rysy*** (Tatranská Štrba) absolvovali žiaci 5. ročníka jazykový kurz, na ktorom rozvíjali svoje jazykové zručnosti v anglickom, nemeckom, ruskom a španielskom jazyku. Pod vedením PaedDr. Marty Beňkovej, Mgr. Kataríny Lažovej, Mgr. Lenky Kušnírovej, Mgr. Viery Brendzovej, Mgr. Miroslavy Chovancovej a Mgr. Petra Mašiku žiaci prežili krásnych 5 dní, ktoré boli nasýtené slovíčkami, dialógmi, gramatikou, ale aj zábavou, hrami, piesňami a smiechom.

Posledné aprílové popoludnie v ŠKD sa nieslo v duchu hesla  „Športom k zdraviu“. Deti mohli predviesť svoju šikovnosť v jedenástich športových disciplínach. Tí najlepší si domov odniesli pekné ceny. Víťazom blahoželáme!

Mgr. Viera Brendzová

Aj na našej škole sme si pripomenuli 22. apríla Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovovali výtvarné práce, plagáty, tvorili výrobky z odpadového materiálu. Riešili rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapojili sa do úpravy okolia školy. Tvorili slohové práce, básne, prezentácie o Zemi a najmenší kreslili prírodu aj kriedou na chodník. Súčasťou osláv Dňa Zeme bola návšteva žiakov našej školy na Lesníckych dňoch v meste.

Mgr. Beáta Karašová

V uplynulých dvoch týždňoch, v termínoch od 16. 4. - 20. 4.23. 4. – 27. 4. 2018 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili Školy v prírodeTatranskej Lomnici v hoteli Tulipán. Okrem turistických vychádzok, športových aktivít a rôznych súťaží, zažili kopec zábavy. Ale hlavne strávili väčšiu časť pobytu  na čerstvom vzduchu. Neopakovateľné zážitky v prekrásnej tatranskej prírode ostanú určite dlho v pamäti všetkých zúčastnených.

Zapísali: Mgr. Ivana Hemanovská

Dňa 13.4.2018 sa v malej telocvični školy konalo divadelné predstavenie „Šípková Ruženka" pre deti z ŠKD.  Ako malí herci sa predstavili deti z III. oddelenia  /1.C a 3.C/ od p. vychovávateľky PhDr. Tatiany Muškovej. Všetkým zúčastneným sa predstavenie páčilo a tešia sa na ďalšie rozprávky.

PhDr.Tatiana Mušková

Dňa 12. apríla 2018 sa  žiaci 4. ročníka  zúčastnili veľmi peknej prírodovednej exkurzie na Sigorde.  Pracovníci štátnych lesov nás pozvali pri príležitosti mesiaca lesov na lesný náučný chodník Sigord.

Mgr. Beáta Karašová a Mgr. Jana Zánová

Berieme ju ako samozrejmosť avšak jej význam presahuje hranice všeobecnej potreby. Voda je totiž život a život bez nej... nuž, ten si radšej ani nepredstavujme. Obyčajná, číra, spojená s našim každodenným dotykom i pôžitkom.

Korčuľovanie je jednou z foriem pohybových zručností, ktorú by mal ovládať každý z nás. Aj žiaci našej školy majú možnosť si túto športovú aktivitu osvojiť od základu, či zdokonaliť sa v rámci hodín TV v PSK Aréne.

Mgr.Jana Zánová