Deň vody na našej škole

Moje mesto - PREŠOV 2017

Pripomienka 770. výročia od prvej písomnej zmienky

WORLD CHALLENGE DAY 2017

Propagácia zdravého životného štýlu, pohyb v rytme

Webstránka našej školy získala najlepšie hodnotenie

Projekt IQkids - hodnotenie webových stránok prešovských základných škôl

:: Školský rok 2017/2018

Dňa 1.2.2018 sa v telocvični našej základnej školy uskutočnil KARNEVAL pre žiakov 1. stupňa ZŠ. Žiaci predviedli svoje masky, ktoré zaujali  svojou originalitou a farebnosťou. Pani učiteľky sa predviedli tento školský rok ako kuchárky. Odmenou pre všetkých bola výborná zábava a krásne strávené dopoludnie.

Pripravila: Mgr. A. Hyrjová

Dňa 6.2.2018 žiaci štvrtých  ročníkov  navštívili Krajské múzeum v Prešove. Žiaci si pozreli výstavu „ Koňare“ s podtitulom Tradícia chovu koní v Prešove a okolí. Obdivovali aj expozície požiarnej techniky v minulosti, mincí, hrnčiarskeho umenia, archeologických nálezov  z okolia Prešova.

Mgr. Zuzana Stašová

Dňa 31. 1. 2018 žiaci IV. A, IV. B a IV. D triedy navštívili Šarišskú galériu v Prešove, ktorá patrí k najstarším regionálnym galériám na Slovensku. Prezreli si výstavu s odborným výkladom pod názvom „ Versus 2017 – Rozprávka a jej reflexie v súčasnom umení. Vystavené diela vyobrazovali rozprávkové námety vytvorené súčasnými technikami v konfrontácií s realitou dneška. Cieľom výstavy bola aj popularizácia ľudového umenia, ale aj posolstvo hľadanie hodnôt ako je pravda, láska a dobro.

Mgr. Ivana Hermanovská

Dňa 26.01.2018 sa deti zo všetkých oddelení ŠKD prezentovali svojimi vedomosťami o Prešove vo vedomostnom kvíze „Moje rodné mesto Prešov“. Deti zvládli kvíz ľavou zadnou a tí najúspešnejší sa tešili z pekných cien.

vychovávateľka V. Brendzová

Dňa 24. januára 2018 sa uskutočnil na našej škole Novoročný športový turnaj. Žiaci prvého stupňa a  ich rodičia si zmerali svoje sily v športových disciplínach – futbal, florbal, prehadzovaná loptičiek, preťahovanie lanom a v súťaživých hrách – slalomový beh, sánkovačka, lavičkový beh, beh s dieťaťom na chrbte, beh s novinami, skoky s loptou,  streľba do bránky.

Celý turnaj mal správnu športovú  atmosféru. Žiaci i rodičia statočne bojovali, no nakoniec sa zhodli na tom, že víťazmi sú všetci, ktorí si prišli zašportovať. Po športovom zápolení dobre padla kapustnica, ktorú pre nás pripravili naše  pani kuchárky.

Mgr. Jana Augustínová

Dňa 24. 1. 2018 nás v rámci projektu „ Starší mladým a naopak “ navštívili seniori z DS Sabinovská. Deti si pre seniorov pripravili veselé popoludnie plné spoločenských hier. Zahrali si spoločenské hry, ako sú napr. Aktivity, Scrabble, Legendárium, Človeče nehnevaj sa a podobne. Čas strávený so seniormi bol plný smiechu, dobrej nálady a hier. Touto cestou vyjadrujeme vďaku seniorom za vyčarenie úsmevu na tvári.

Bc. Lucia Vardžiková

Dňa 19.01.2018 sa na ZŠ Sibírska v Prešove konali atletické preteky „Bavme deti športom“ pod záštitou Slovenského atletického zväzu v spolupráci s atletickým klubom Šport  Hrou.  Preteky prebiehali na šiestich stanovištiach. Spomedzi zúčastnených v kategórii základných škôl sa naše 8-členné družstvo umiestnilo na krásnom 3. mieste.

vych. Z. Merkovská, L. Vardžiková

Lyžovanie patrí k obľúbeným zimným športom. Aj v tomto školskom roku netrpezlivo žiaci siedmych ročníkov čakali na lyžiarsky kurz, aby sa naučili lyžovať alebo zdokonalili v lyžovaní.

V januári sme sa vybrali na lyžiarsky kurz pod vedením pani zástupkyne Mgr. J. Zánovej, pani učiteľky Ing.Anny Hantákovej, pani učiteľky telesnej výchovy Mgr. Z. Milej, pána učiteľa telesnej výchovy Mgr. M. Ferika a ako dozor pani vychovávateľky Bc. L. Vardžíkovej.

Nevena Kraviarová,7.B

16. novembra 2017 písalo 17 043 žiakov 9. ročníka ZŠ a kvarty OG zo 668 škôl testy KOMPARO z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry.

Výsledkami  našich žiakov v matematike a v slovenskom jazyku a literatúre sa ZŠ Kúpeľná zaradila medzi 25 % najúspešnejších škôl.

Koordinátor KOMPARO: RNDr. Jana Toderišková

Dňa 19.1.2018 nám pani zima  dopriala novú  snehovú nádielku a my  sme neváhali a pre deti z ŠKD sme pripravili zábavné zimné hry na snehu. Deti sa vyšantili v rôznych športových disciplínach -hľadanie vrchnákov v snehu, vzájomné ťahanie sa na boboch, stavanie snehuliakov, hod snehovou guľou.

Na záver si deti zasúťažili v ťahaní svojich pani vychovávateliek.

vych. Kručayová Adela