:: Školský rok 2016/2017

EXKURZIA DO PLANETÁRIA

V dňoch 4.10. a 12.10.2016 sa žiaci 5.A, 5.B a 5.C spolu so svojimi vyučujúcimi  zúčastnili exkurzie do Krajského planetária v Prešove.

Pracovníci planetária  pripravili  prednášku o Slnečnej sústave , ktorá bola doplnená o vizualizáciu  našej galaxie a hviezdnej oblohy.  Aj vďaka tomu si žiaci mohli porovnať a overiť už získané poznatky zo školských lavíc a dozvedeli sa ešte ďalšie zaujímavosti. Exkurzia sa žiakom páčila a radi by si ju opäť zopakovali.

Vyučujúci: Mgr. R. Klučárová,  Mgr. M. Čeremeta

A čo hovoria žiaci?

Dňa 4.10. sme sa my, žiaci 5.B a 5.C vybrali s p. uč. Klučárovou a p. uč. Čeremetom  na exkurziu do planetária. V prednáškovej miestnosti nás čakala polhodinová prezentácia so zaujímavými faktami o vesmíre. Bolo to úžasné. Potom sme pod kupolou pozorovali hviezdnu oblohu, súhvezdia. Získali sme veľa informácii. Ďakujeme!

E. Pullmannová, 5.B

J, Jakabčinová, 5.B

4. októbra sme boli v planetáriu. Bolo to super! Veľmi nás to so spolužiakmi zaujalo. Najviac sa nám páčilo, keď sme pozorovali nočnú oblohu,  súhvezdia a k tomu sme mali zaujímavý výklad. Z planetária sme si priniesli veľa zážitkov a informácii o učive, ktoré preberáme na hodinách geografie.

P. učiteľka, ďakujeme!

S. Tabačáková, 5.B