:: Školský rok 2016/2017

Exkurzia do Liptovského Mikuláša 2017

Rok čo rok nám na ZŠ Kúpeľná nesmie chýbať zaujímavý výlet či exkurzia. Teraz bola naša exkurzia zameraná na dejiny literatúry a slovenského jazyka. Všetky triedy 7. ročníka mali možnosť vidieť príbeh najslávnejšieho zbojníka všetkých čias Jánošíka, či život a tvorbu básnika Janka Kráľa. Deň 30.máj 2017 nám taktiež priniesol veľa zaujímavostí. Boli sme oboznámení s krutými časmi novoveku vtedajších mučiarňach, v ktorých bol týraný i Jánošík. Taktiež sme mali možnosť vidieť dnes už vzácne dennodenne používané veci Janka Kráľa. Jedna z našich učiteliek mala možnosť okúsiť pocit básnika sedením v kresle Ivana Stodolu. Prekvapili nás aj začiatky slovenského jazyka prostredníctvom pútavej prezentácie o spolku Tatrín. Neskôr sme si prezreli mesto Liptovský Mikuláš a v dobrej nálade sme sa vracali domov. Tento výlet nám síce zobral zlomok energie, no dal nám toho oveľa viac. Nové vedomosti, skúsenosti, poznatky. Budeme naňho s úsmevom na tvárach spomínať.

Miriam Gajdošová, 7.C

Dňa 30.5.2017 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie v Liptovskom Mikuláši. Navštívili sme dve múzea. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o Jánošíkovi a Jankovi Kráľovi. V prvom múzeu sme navštívili i mučiareň Jánošíka. A v druhom múzeu sme mohli vidieť, ako zasadal a pracoval spolok TATRÍN, kde medzi nimi sa nachádzal aj Janko Kráľ. Takéto exkurzie sú určite oveľa lepšie ako sedenie v škole.

Júlia Musilová, 7.C

06.06.2017 17:00