• ENGLISHSTAR 2018

  ENGLISHSTAR 2018

  Medzinárodná súťaž v anglickom jazyku

 • Projekt Hviezdy Prešova

  Projekt Hviezdy Prešova

  Vyhlásenie najlepších žiakov

 • VÍŤAZSTVO ZŠ KÚPEĽNÁ

  VÍŤAZSTVO ZŠ KÚPEĽNÁ

  NAJ WEBOVÉ STRÁNKY PREŠOVSKÝCH ŠKÔL

 • JASPO 2018

  JASPO 2018

  Zábavno - vedomostná súťaž pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej

 • ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  Oficiálna webstránka základnej školy

Škola
Škola2

:: Školský rok 2016/2017

Biologická exkurzia - EKOPARK Holá hora

Dňa 8. 6.2017 sme boli v ekoparku, kde nám, žiakom piateho ročníka porozprávala pani Ing. Hrešová o chránených územiach a národných parkoch. Najviac ma zaujal Národný park Nízke Tatry, pretože 70% z jeho celkovej rozlohy pokrýva les. Dozvedela som sa, že od 1500 m.n.m. začínajú porasty kosodreviny. Rozprávali sme sa aj o Pieninskom národnom parku. Zapamätala som si, že sa nachádza pozdĺž štátnej hranice s Poľskou republikou. Po prednáške sme sa boli pozrieť na zvieratká a najviac sa mi páčili zajace a poníky. V ekoparku sa mi páčilo a chcela by som ho znova navštíviť.

Aneta Miženková, 5.A

 

My, žiaci 5.B triedy sme sa vybrali na exkurziu do Ekoparku Holá hora, kde sme sa dozvedeli zaujímavosti o národných parkoch. Spoločnosť nám robili zvieratká. Táto exkurzia sa nám páčila a obohatila naše vedomosti o národných parkoch.

Jana Jakabčinová, Katarína Kuchárová, 5.B

 

Dňa 8.6.2017 sme s pani učiteľkou navštívili ekopark Holá hora, kde nám pani zo Štátnej ochrany prírody SR rozprávala o národných parkoch na Slovensku. Myslím si, že jeden z najkrajších národných parkov na Slovensku je Slovenský raj. Nachádza sa v ňom mnoho vodopádov, rebríkov a keď si ho chceme pozrieť tak sa musíme poriadne zapotiť. Okrem prednášky sme sa boli pozrieť na zvieratká, ktoré sa mi veľmi páčili.

Anna Mária Duždová, 5.C

 

29.06.2017 00:00