:: Školský rok 2016/2017

BESEDA S PODNIKATEĽMI

V posledných novembrových dňoch sa uskutočnili na hodinách Občianskej náuky v deviatom ročníku besedy s podnikateľkami  na tému – Podnikanie v trhovom hospodárstve.  Tu sú postrehy našich deviatakov z týchto besied.

Richard – 9.C

Beseda  s pani Kimpanovou ma priam nadchla. Bol to úplne iný pohľad na podnikanie. Tento pohľad nám ukázal nielen výhody, ale aj problémy a úskalia tejto činnosti. Napriek komplikovanej téme, bolo počúvať o tom veľmi príjemné a pútavé. Celé to bolo podané humornou formou. Nevysvetľovalo sa len ako podnikanie funguje, ale aj čo k tomu človeka viedlo. Navyše sme sa dozvedeli o skúsenostiach s prácou s ľuďmi, ako správne reagovať vo viacerých situáciách. Túto prednášku som si užil a rád by som si ju kedykoľvek zopakoval.

Vilma – 9. C

Rozhovor s pani Kimpanovou bol veľmi zaujímavý. Rozprávala nám všetko o jej podnikaní aj akou cestou prešla, kým to vyzeralo tak ako teraz. Všetko nám povedala vtipnou, stručnou formou a povedala všetko čo sme chceli vedieť a o čom sme sa učili. Bolo to super.

Natalie – 9. C

Beseda bola super, veľmi ma to bavilo. Poskytla mi tie najzákladnejšie informácie, ktoré som o podnikaní chcela vedieť.

Barbora  - 9. A

Pozvanie na besedu pani Marcinovej bolo naozaj lákavé a nesklamalo. Poučnou a zábavnou formou nám vysvetlila rozdiely medzi zamestnaním a podnikaním. Pripravila prezentáciu, v ktorej boli obrázky približujúce nám pointu práce a úspechu. Celé to bolo veľmi zaujímavé a veľa sme si z toho odniesli.

Tomáš – 9. A

Prezentácia pani Marcinovej sa mi veľmi páčila. Boli tam pekne vysvetlené rozdiely medzi zamestnancom a podnikateľom. Bola tam aj otázka: „Čo je to úspech?“ Páčilo sa mi ako boli charakterizované typy ľudí od zamestnanca až po investora. Bolo to super.

Radka – 9. A

Beseda s pani Marcinovou bola o podnikaní. Vysvetlila nám to na základe pútavej prezentácie, v ktorej nechýbali ani motivačné citáty. Dozvedeli sme sa rozdiel medzi zamestnancom a podnikateľom. Rozprávala nám z vlastných skúseností. Z jej rozprávania sme zistili, že cesta k úspechu nie je až taká jednoduchá ako sa zdá, ale práve preto sa netreba vzdávať.

Ďakujeme za pútavé a zaujímavé besedy.

Mgr. Slávka Krajňáková

08.12.2016 08:00