:: Školský rok 2016/2017

24.5.2017  deti X. oddelenia ŠKD strávili popoludnie so seniormi v rámci projektu Starší mladým a naopak.  Deti sa na stretnutie tešili a pripravili  pre návštevu plagát so srdiečkami. Vyšívanie a servítková technika učarili nielen seniorkám a našim dievčatám, ale aj chlapci ukázali svoje zručnosti a vyšili krásne vzory. Už teraz sa tešíme na spoločný výlet do ZOO a Eko deň v Ekoparku.

Mgr. Eva Labudová

Dňa 11. 5. 2017 sa žiaci  ŠKD ZŠ Kúpeľná zúčastnili na školskej akcií s názvom : „Európske športové dni 2017“.

vych.: Mgr. Martina Smažilová

7. november 1247 - jeden z najvýznamnejších dátumov v histórii metropoly Šariša, nádherného mesta Prešov. V tomto roku si tak Prešov pripomína 770. výročie od prvej písomnej zmienky. Pri tejto príležitosti žiaci 7. C pripravili zážitkovú vyučovaciu hodinu pod názvom Moje mesto – Prešov pre svojich mladších spolužiakov.

Denisa Tartaľová, Annamária Baršayová, Júlia Musilová

Dňa 19.5.2017 si deti nášho ŠKD zopakovali pravidlá cestnej premávky a vyskúšali nové kolobežky v súťaži Na kolobežke bezpečne. Víťazmi boli všetci, ktorí sa zúčastnili a odmenení boli diplomom a sladkou odmenou.

Mgr. Eva Labudová

V týždni od 15.5. do 19.5.2017 sa žiaci IV.B a IV.D zúčastnili školy v prírode v Tatranskej Lomnici. Hneď po ubytovaní sa začali pre žiakov túry plné zážitkov a poznávania.

Mgr. J. Kráľová, Mgr. B. Karašová

Do nášho športového stánku pribudli nové kolobežky. Aj prostredníctvom nich naši žiaci využívajú medzipredmetové vzťahy. Hrajú sa na mladých záchranárov, dopravákov, policajtov a samozrejme športujú.

Mgr. Zuzana Milá, vyučujúca TSV

Vo štvrtok 11.5.2017 si deti nášho ŠKD pripomenuli krásny sviatok Deň matiek a mamičkám vyrobili  symbolické srdcia. Svoje práce deti doniesli na školský dvor, kde spoločne  vytvorili obrovské srdce.

Eva Labudová

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám.

Deň matiek je výnimočný čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili.

Žiaci IV.D

Po úspešnom ukončení medzinárodného projektu eTwinning Mladí Európania, kto ste?/ Молодые европейцы, кто вы?, o ktorom sme Vás priebežne informovali v rámci webovej stránky školy, sme sa pokúsili získať aj národný certifikát kvality. Ten bol učiteľke a žiačkám udelený 10. mája 2017. Ako sa uvádza na oficiálnej stránke www.etwinning.sk , získanie tohto certifikátu znamená, že projekt dosiahol určitú národnú úroveň.

Mgr. Juliána Vozárová

Dňa 27.4.2017 sme pre deti z ŠKD pripravili športovo – pohybové popoludnie pri príležitosti dňa zdravia. V úvode nechýbala krátka rozcvička a po nej už deti pokračovali v meraní síl v rôznych športových disciplínach, ktoré im pripravili pani vychovávateľky z jednotlivých oddelení.

p. vych . Adela Kručayová