:: Školský rok 2016/2017

Dňa 8. 6.2017 sme boli v ekoparku, kde nám, žiakom piateho ročníka porozprávala pani Ing. Hrešová o chránených územiach a národných parkoch. Najviac ma zaujal Národný park Nízke Tatry, pretože 70% z jeho celkovej rozlohy pokrýva les.

Dňa 16.6.2017 sa v rámci projektu Starší mladým a naopak konal Športový deň. Súťažiacich prišla pozdraviť aj pani primátorka, ktorá si spolu s deťmi a seniormi zasúťažila.

Mgr. Eva Labudová

Dňa 31.05.2017 sme navštívili Vodárenskú nádrž Starina,nachádzajúcu sa v Národnom parku Poloninya Múzeum moderného umenia AndyhoWarhola v Medzilaborciach. Najskôr sme navštívili vodárenskú nádrž, kde nám ukázali ako funguje celý systém vodnej priehrady.

Zuzana Demčáková (9.A)
Soňa Sabolová (9.B)
Miroslava Širgelová (9.C)

V rámci projektu „ Starší mladým a naopak“ strávili žiaci 3.D spolu so seniormi krásny deň v zoologickej záhrade v Spišskej Novej Vsi. Deti sa na výlet tešili a so seniormi si to naozaj užili. Poslednou akciou tohto školského roka bude Ekodeň v Ekoparku, na ktorý sa samozrejme tešíme.

Mgr.Eva Labudová

30. mája 2017 sme sa my, žiaci 8. ročníka, zúčastnili literárnej exkurzie. Navštívili sme expozície venované významným slovenským spisovateľom: Martinovi Kukučínovi a Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi. Doteraz to boli pre nás len mená, avšak na exkurzii sme ich mohli spoznať aj z inej stránky.

Dňa 29.5. deti školského klubu navštívili Súkromnú materskú škôlku Mamajáčik.  Prezreli si veľmi pekné priestory, zahrali sa spolu s deťmi zo škôlky a porozprávali sa s pani učiteľkami.  V telocvični mali pripravené zaujímavé aktivity.

Mgr. Tatiana Goliašová

Dňa 1.6.2017 sme  prijali pozvanie do Šarišskej galérie v Prešove , kde sme si mali možnosť prezrieť aktuálnu výstavu  kresleného humoru Zlatý súdok 2017. Vtipné obrazy nás nielen pobavili, ale nabudili k vlastnej tvorbe.

Mgr. Jana Zánová

Rok čo rok nám na ZŠ Kúpeľná nesmie chýbať zaujímavý výlet či exkurzia. Teraz bola naša exkurzia zameraná na dejiny literatúry a slovenského jazyka. Všetky triedy 7. ročníka mali možnosť vidieť príbeh najslávnejšieho zbojníka všetkých čias Jánošíka, či život a tvorbu básnika Janka Kráľa.

Miriam Gajdošová, 7.C

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme pripravili zábavno-súťažné popoludnie na školskom dvore. Deti si zaspievali svoje obľúbené moderné, ale aj ľudové pesničky a zatancovali si na diskotéke.

p. vych. Mária Mlynarčíková

Propagácia zdravého životného štýlu a zapojenie  sa čo najväčšieho počtu obyvateľov mesta do pohybových aktivít počas jedného dňa je hlavnou myšlienkou výzvy, do ktorej sa zapojili učitelia aj žiaci našej základnej školy. Týmto dňom v Prešove bola  streda 31. mája 2017.  Pohyb v rytme po dobu 15. minút  nás oslovil a my sme sa s radosťou pustili do aerobicu.

Mgr. Jana Zánová