:: Školský rok 2015/2016

V dňoch 8. – 20.10.2015 do Prešova zavítala Vedecká roadshow, na ktorú sa prišli pozrieť aj naši žiaci v rámci predmetov biológia, fyzika, chémia a matematika. Interaktívne podujatie im prostredníctvom súťažných úloh či pokusov, do ktorých sa mohli sami zapojiť, priblížilo fascinujúci svet vedy a techniky.

PaedDr. Miroslav Leščinský

V popoludňajších hodinách, dňa  12.13.14.októbra sa deti z Škd, v sprievode svojich p. vychovávateliek zúčastnili exkurzie u hasičov. Deťom poukazovali  všetko čo patrí k ich práci. Ukázali nám, aké nástroje a náradie používajú, akú majú výstroj a ako sa spúšťajú na tyči. Dovolili nám prezrieť si hasičské autá zvnútra. O zážitok sa postaral aj ozajstný výjazd ,kde sa deti mohli na vlastné oči presvedčiť, ako rýchlo sa hasiči spustili po tyči, obliekli a nasadli do hasičského auta. Ďakujeme im za príjemne strávené popoludnie a želáme im, aby sa s hasením požiarov a nebezpečnými situáciami stretávali čo najmenej.

Vych. Kručayová Adela

Dňa 16.10.2015 sa žiaci 3.C a 3.D zúčastnili predstavenia „Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti“ v detskom oddelení Knižnice P.O.Hviezdoslava Slniečko. Bolo to podujatie programu „Listování- Dni českej kultúry“.

Mgr.Beáta Karašová, Mgr.Andrea Prčíková

V mesiaci október nám pani jeseň ponúka chutné ovocie a zeleninu. Žiť zdravo sa učia aj deti v ŠKD, ktoré sa zapojili do aktivít zameraných na zdravú výživu. Najprv sme si predstavili rôzne druhy ovocia a zeleniny, porozprávali sme sa o nich. Kto mohol, priniesol do ŠKD rôzne druhy týchto plodov, aby sme si ich mohli pozrieť v skutočnosti. Pri poznávaní ovocia a zeleniny sme zapojili všetky zmysly. S deťmi sme viedli rozhovor o správnej životospráve. Deti si pripravili ochutnávku ovocia a zeleniny so zatvorenými očami. Na záver sme si všetci pochutnali.

Eva Motyľová,  Adela Kručayová,  Mgr. Ľudmila Garberová,  Mgr. Tatiana Goliašová

13.10.2015 sa všetci naši piataci a ôsmaci zúčastnili zaujímavých divadelných predstavení v kine Scala. Už niekoľko rokov sa tešíme na Divadelné centrum Martin, ktoré je neštátnym divadlom s najväčším repertoárom divadelných predstavení v anglickom jazyku na Slovensku.

Dňa 9.10.2015 nás navštívili študenti z Fakulty zdravotníctva PU v Prešove v rámci projektu Zdravý úsmev. Žiakov I. stupňa oboznámili s prostriedkami dentálnej hygieny a správnou starostlivosťou o zubnú kefku, zuby i ďasná. Cieľom projektu je naučiť žiakov správne sa starať o svoj chrup.

Spracovala: Mgr. Gabriela Matisová

V rámci Európskeho týždňa mobility (16.9. – 22.9.2015) si  naši štvrtáci overili vedomosti aj zručnosti v oblasti dopravnej výchovy. Pod vedením inštruktorov Vzdelávacej akadémie VaV si zopakovali konštrukciu a povinnú výbavu bicykla, predpisy cyklistov, chodcov. V ďalšej časti prednášky sa venovali zdravotnej príprave. Žiaci na figuríne  prakticky predviedli stabilizáciu raneného, masáž srdca a iné veľmi zodpovedné činnosti pri záchrane ľudského života. Ďakujeme

Mgr. Lenka Višňovská

1. október  2015 bol v X. odd. ŠKD  venovaný ovocným a zeleninovým plodom. Donesené ovocie a zeleninu sme spoznávali hmatom, čuchom, chuťou, opisnými  hádankami a zrakom. Pri tejto činnosti sme strávili v ŠKD ďalšie príjemné a zaujímavé popoludnie.  Veď posúdte sami  ...

M. Mlynarčíková

vychovávateľka   X. odd.

Dňa 7. októbra 2015 žiaci štvrtých ročníkov navštívili významné miesta našej národnej histórie, ktoré pripomínajú udalosti z čias 1. a 2. svetovej vojny na našom území.

spracovala: Mgr. Gabriela Matisová

2. október 2015 bol pre všetkých prvákov našej školy veľkým dňom. Na slávnostnej Imatrikulácii prvákov boli prijatí do radov žiakov našej školy.

Pripravila: Paed Dr. Eva Bucková