:: Školský rok 2015/2016

Poznáme Naj webové stránky prešovských základných škôl

V úvode školského roka 2016/2017 sa v rámci projektu IQkids uskutočnila zaujímavá akcia. Školáci „si posvietili“ na webové stránky základných škôl v Prešove. Hodnotenie sa začalo už koncom prázdnin, kedy sledovali stránky škôl, informovanosť a pripravenosť na školský rok. Kým niektoré školy doteraz „žijú minulým školským rokom“, väčšina z nich sa pripravila zodpovedne. Pozrite si hodnotenie prešovských školákov projektu IQkids.

Vyhodnocovanie internetových stránok základných škôl v Prešove sa začalo sledovaním internetových prezentácií (stránok) od posledného augustového týždňa a pokračovalo až do prvého dňa stráveného v škole. Jeho súčasťou  boli názory rodičov, starých rodičov, ale aj stredoškolákov a vysokoškolákov, bývalých žiakov základných škôl. Tri základné školy s najlepším hodnotením IQkids vyhrávajú knižné odmeny a DVD filmy, ktoré môžu využiť vo vyučovacom procese, príp. darovať svojim žiakom. Odmeny posielame v priebehu septembra.

Najlepšie hodnotenie spomedzi základných škôl dostala základná škola na Kúpeľnej ulici. Stránka je profesionálna, vynikajúco graficky vybavená, lákavá na prvý pohľad, webové sídlo, kde si svoje nájdu žiaci, rodičia i starí rodičia. Ocenená bola predovšetkým aktuálnosť, prehľad aktivít (aj história), internetová žiacka knižka, emailové adresy zamestnancov, možnosť dohodnúť si konzultácie, či jazykový časopis Šafran, školská televízia, zoznam pomôcok, rôzne dokumenty a tlačivá na stiahnutie, žiacky parlament, ponuka záujmových útvarov, úspechy, olympiády, súťaže, školský klub detí, oznamy jedálne, atď.

zdroj: http://iqkids.sk/naj-webstranky-skol.html

15.09.2016 00:00