:: Školský rok 2015/2016

Jazykovo-geografická exkurzia

Dňa 08.06.2016 sa žiaci 9.A a 9.C zúčastnili zaujímavej exkurzie. V dopoludňajších hodinách navštívili vodnú nádrž Starina (okr. Humenné). Na vodnej nádrži im premietli zaujímavý dokument o výstavbe a význame vodnej nádrže. Dozvedeli sa, že táto vodná nádrž zásobuje pitnou vodou Prešovský a Košický kraj. Po návšteve vodnej návšteve žiaci navštívili Bio- kúpalisko Sninské rybníky. V poobedňajších hodinách im lektorka Múzea moderného umenia v Medzilaborciach predstavila na vysokej odbornej úrovni život a tvorbu jedného z najvýznamnejších umelcov 2. polovice 20. storočia – Andyho Warhola, ktorého rodičia pochádzali z rusínskej obce Miková (okr. Stropkov). Oboznámila ich aj s osobnosťami, ktoré Andy Warhol zobrazil vo svojej tvorbe. K týmto osobnostiam patria politici, umelci, vedci a členovia kráľovského rodu.

zást. riad. Mgr. R. Klučárová, PaedDr. M. Beňková, Mgr. M. Chovancová, Mgr. J. Vozárová

04.07.2016 09:00