:: Školský rok 2014/2015

Ruský film v škole old

Azda každý z nás pozná Arabelin čarovný prsteň, Popoluškine zázračné oriešky, dokonalé sedemmíľové čižmy... Kto by aspoň na malú chvíľku netúžil po podobnom čarovnom predmete? Aj naši žiaci ruského jazyka (5. a 8. roč.) pod vedením svojich p. učiteliek J. Bardzakovej a M. Chovancovej snívali o kvietku, ktorý by im splnil sny. Žiaci sa priznali, že by radi zbavili svojich starých rodičov chorôb, pomohli rodičom nájsť si zamestnanie, ale nezabudli ani na seba – priali si zlepšenie svojich výsledkov v škole. Reč ide o tzv. Kvietku-sedemkvietku – kvetinke so siedmimi zázračnými lupienkami z rovnomennej ruskej rozprávky. Žiaci si najprv pozreli video, neskôr vytvárali výtvarné práce, spoločne sa pokúšali aj o dramatizáciu príbehu a nakoniec ozdobovali učebňu ruského jazyka. Celé podujatie sa nieslo v príjemnej a hravej atmosfére. V závere boli vybrané tie najkrajšie výtvarné práce, ktoré boli zaslané do súťaže „Ruský film v škole“. Tak im držme palce!

Mgr. Juliána Bardzaková

01.12.2014 07:00