:: Školský rok 2014/2015

Hodžov novinový článok

„ Ako  sa stalo, že sme pretrvali?“

Žiačka 9.B triedy Nina Šimková sa v júni zúčastnila  celoslovenskej súťaže Hodžov novinový článok  na tému „Ako sa stalo, že sme pretrvali?“. Umiestnila sa v striebornom pásme a bola pozvaná na slávnostné vyhodotenie, ktoré sa konalo v Pállfyho paláci v Bratislave dňa 23.6.2015. Celé vyhodnocovanie trvalo dve hodiny, počas ktorých sa vystriedal pestrý program. Na začiatku mali organizátori príhovory,spestrené husľovým sólom a spevom. Neskôr sa čítali úryvky z 36 prác,z ktorých bolo 8 zahraničných. Medzi nimi nemohla chýbať ani práca z našej školy. Celé vyhodnotenie malo slávnostný nádych a žiačka si domov priniesla dve knihy o slovenských tradíciách, peňažné poukážky do kníhkupectva a diplom. Príjemným prekvapením bolo stretnutie s menovkyňou pani Šimkovou,ktorá bola v porote a oslovila ju,keďže sa jej narodila vnučka-Ninka Šimková.Slávnostné vyhodnotenie bolo ukončené chutným občerstvením. K cene a  nevšednému zážitku žiačke gratulujeme!

Mgr.Eva Magdziaková, vyučujúca slovenského jazyka

25.06.2015 09:00