:: Školský rok 2014/2015

Ekodni jar – Deň lesa Sigord

15. apríla 2015 sa  žiaci IV.B a IV.C  zúčastnili veľmi peknej akcie na Sigorde.  Pracovníci štátnych lesov nás pozvali pri príležitosti mesiaca lesov na náučný chodník na Sigorde. Lesní pedagógovia nás privítali v stredu ráno v slnečnom, ale chladnom jarnom lese na náučnom chodníku na Sigorde. Hneď po vystúpení z autobusu ich čakala prvá úloha. Naši štvrtáci si zopakovali staré, ale získali aj nové vedomosti o lese, jeho význame a ochrane. Najviac ich bavilo hľadanie kolíčkov na bielizeň v lesnom poraste. Zaujímavosti o lese sa dozvedeli z informačných tabúľ, ktoré sú pozdĺž náučného chodníka. Najväčšie zručnosti museli dokázať pri ceste lesným chodníkom so zaviazanými očami orientujúc sa iba podľa natiahnutého lana. Vytúženou bola pre nich odmena posedieť si pri ohníku a opekať si slaninku. Celodenný pobyt v lese bol pre našich žiakov veľmi zaujímavý a poskytol im veľa nových informácií.

17.04.2015 08:00