:: Školský rok 2014/2015

16. október - Svetový deň chrbtice

Vedeli ste, že aj chrbtica má svoj deň? Svetová spoločnosť pre zdravú chrbticu – WSS si od roku 2000 pripomína Svetový deň chrbtice. Cieľom tohto dňa je predchádzať zdravotným problémom chrbtice a súvisiacich ochorení pohybovej sústavy, ako aj podporiť povedomie o štruktúre ľudského tela.

Téma pre rok 2014 je "Vystrieť sa a hýbať sa", so zameraním na dôležitosť správneho držania tela a pohybu. Hovorí sa, že človek tretinu svojho života prespí. Takmer určite potom ďalšiu tretinu presedí. Sedenie je pritom na rozdiel od ležania statickou záťažou, ktorej by sme sa v podstate malivyhýbať.

Na túto tému  sme na hodinách biológie zorganizovali besedu so žiakmi 9.B. Poučnými a pútavými príspevkami prispeli žiačky Paulína Monková a Nina Šimková a so spolužiakmi sa podelili so svojimi skúsenosťami a zisteniami.

Prajeme pekný nezhrbený deň.

30.10.2014 12:00