:: Školský rok 2014/2015

Návšteva Mestskej polície v Prešove

V dňoch 11. a 12.novembra 2014  sa prváci a druháci  tešili z návštevy Mestskej polície v Prešove.

Žiaci mali  možnosť vidieť, v akých priestoroch v rámci Prešova pracujú príslušníci Mestskej polície, v akých uniformách ich môžeme stretnúť, akým výstrojom a výzbrojou disponuje každý mestský policajt. K povinnej výstroji a výzbroji Mestských policajtov patrí aj reflexná vesta, terčík, putá, obušok... Toto všetko si žiaci mohli na sebe  aj vyskúšať.

Príslušníkom Mestskej polície v Prešove bol odovzdaný prvý automatický externý defibrilátor a takto sa naši žiaci stali súčasťou  odborného  vyškolenia a nácviku  zručností príslušníkov pre jeho použitie.

V ďalšej časti sme sa presunuli do priestorov, odkiaľ sú  monitorované časti mesta Prešov. Bolo zaujímavé súčasne pozorovať z jednej miestnosti život v rôznych častiach  Prešova.

Ďakujeme Mestskej polícii za možnosť nazrieť práci príslušníkov mestskej polície,  za našu bezpečnosť v meste Prešov a prajeme  čo najviac spokojných občanov.

Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Mgr. Lenka Višňovská

19.11.2014 11:00